PS 97 Arrow 9x19

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod aux54 » Uto 05. Feb 2013 21:37:19

dík vlado ;)
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ozon » Štv 07. Feb 2013 21:39:07

vmwja píše:Takže pridávam obrázok k problematike praskania rámu. Minimálna hrúbka v mieste vodiacich drážok pre záver by mala byť chápaná skutočne ako minimálna :)


na prezeranie priloh treba byt asi registrovany, potom sa da prezriet aj obrazok.
ozon
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 10:35:18

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod krejcca666 » Štv 07. Mar 2013 23:45:54

Zdravím!
Tak jsem to tady chlapi ohledně PS 97 vše prostudoval a přesto do ni jdu!
Prostě nevěřím,že ty rámy řachají co "kus"....tak odfláknutá práce to být nemůže!
Zbraň mě "uchvátila" na první dotyk a už se jí nemohu dočkat. Prozatím mám zaplacenou jen zálohu a čekám na NP.....
Objevil jsem ji čirou náhodou a k dispozici byli už jen dva kusy. Jedná se prý o uloženky,které se k nám do Čech údajně dostali koncem roku 2012 (jestli mě paměť neklame,tak střelecká revue)
Určitě dám vědět,až ji odzkouším........
krejcca666
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 05. Mar 2013 17:58:31

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod aux54 » Pia 08. Mar 2013 23:50:47

Tak šťastnú ruku pri výbere, nech ti dlho slúži. ;)
PS. porovnával si aj hrúbku materiálu pri vodiacich drážkach záveru s kótami od wmwja?
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod krejcca666 » Sob 09. Mar 2013 23:43:01

Zatím ještě ne.....v pondělí si pro ni jdu a pokud bude mít stále i tu druhou,chystám se přeměřit obě.
Jsem móóóóc zvědavej,jak to dopadne.
krejcca666
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 05. Mar 2013 17:58:31

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ludek26 » Ned 12. Máj 2013 19:43:36

ja: je možnost kupy nejakých náhradních dielov ?
ludek26
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 29. Apr 2013 14:26:43

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Pon 13. Máj 2013 8:46:43

Ludek, myslím, že je. :) Teda určite je, len záleží aké. Písal som to už vyššie. kontaktovalo ma už viac ludí cez SS. n o neviem prečo asi nedostali moje odpovede, možno nefunguje spätná väzba alebo robím niečo ja zle a oni nedostanú moju odpoveď. Ak bude seriózny záujem tak dám mail a môžeme ísť ďalej.
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod BKSL » Ned 26. Máj 2013 20:15:48

Kamarat mal Arrow a bolo to velmi citlive na strelivo - na sirku nabojnice.
Niektore nabojnice sa nedali vsunut cele do komory. Pomohlo narazit zaverom buchnutim o hranu stola ale samozrejme uz neslo nabojnicu potom po vystrele vytiahnut. Niektore sa nedali zasunut ani takymto sposobom.

Ked sme takuto nabojnicu "vydolovali" z Arrowa po vystrele a zasunuli do CZ75 tak tam vhupla sama a sama aj vypadla po otoceni CZ-ty. Nechcel by som ani zadarmo taku pistol. A este tie praskajuce ramy do toho :( .
Obrázok užívateľa
BKSL
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 13. Apr 2013 21:04:04

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Pon 27. Máj 2013 14:28:45

Pre BKSL :) :

Najskôr chcem povedať, že nereagujem za účelom propagácie či ako to povedať kúpy PS :-) to sa musí rozhodnúť každý sám.Pomer cena /prínos.

Teraz k technickej stránke a hlavne bez emócii. Pištol bola navrhovaná na požadovanú životnosť 10000 rán(slovom desaťtisíc výstrelov) samozrejme pri riadnom používaní a to najmä schváleného streliva a pod. Počas testov a skúšok splňala toto zadanie a to s rôznymi typmi striel i nábojov samozrejme továrenskými spĺňajúcimi rozmerové i tlakové charakteristiky podľa SAAMI či CIP.. Neviem, no osobne som sa s prasklým rámom stretol pri zbrani uvedeného typu za predpokladu zhody výrobku s dokumentáciou až po odstrieľaní desaťtis. výstrelov (zbraň teda mala životnosť za sebou) alebo bolo používané strelivo prebíjané s pomerne velkým rozptylom tlakov...

K nábojovej komore :)
Špekulácie okolo nábojovej komory sú trošku úsmevné. Podľa normy C.I.P existuje pojem tzv. minimálna nábojová komora a maximálne rozmery náboja pre ten ktorý náboj, v tomto prípade 9mm Luger. Podobne v norme NATO. Pojem minimálna nábojová komora a maximálny rozmer náboja v praxi zabezpečujú, že komora ktorá má minimálne rozmery podľa CIP a náboj, ktorý má maximálne rozmery podľa CIP do seba bezpečne "zapasujú". Tiež existujú normy na overenie nábojovej komory, pomocou kalibrov. Hovorí sa im GO a NO GO :) Overenie nábojovej komory sa vykonáva tiež v štátnej skúšobni pri schvalovaní výrobku. Je teda tiež možné, aby si "každý" overil náb. komoru resp. jej rozmery.

Teraz konkrétne k nábojovej komore pištole PS 97S, predtým ARROW :) . Pri tomto modeli bola "predpísaná" rozmerovo nábojová komora bližšie k minimálnym rozmerom avšak v súlade s medzinárodnou normou CIP. Takýto krok bol zvolený vzhľadom na požadovanú životnosť zbrane t.j. 10 000 výstrelov a teda následné úmerné dimenzovanie zbrane k splneniu tohoto požiadavku. Teda prísnejšie rozmery komory mali zabezpečiť, aby sa do zbrane dostalo len také strelivo, ktoré z velkej časti spĺňa požiadavky normy CIP. U služobných zbraní nebol dôvod, aby ˇ"žrali" :) iné než továrenské strelivo ale najmä strelivo rozmerovo vyhovujúce CIP. Teda žiadne strelivo "druhej triedy" nakoľko bezpečnostné zložky pri nákupe robia tzv. prebierky v tomto prípade nábojov podľa presne špecifikovaných dohôd.

Konkrétne k príbehu kamaráta od BKSL. Na mysli mal predovšetkým asi priemer náboja pri ústi nábojnice a to v oblasti zalisovania časti strely samotnej v nábojnici. K uvedenému javu u streliva dochádza najčastešie pri prebíjaní, resp. ak výrobca rozbieha výrobu munície, resp. u určitých sérií streliva kedy sa ustavujú muničné stroje. Strela nebýva zväčša osadená súoso resp kolmo, prípadne hrúbka steny nábojnice je väčšia alebo samotná strela má väčší priemer. Jav sa dá laicki pozorovať, ak sa sleduje profil náboja proti svetlu a v mieste zalisovania strely má nábojnica okom viditelný zväčšený priemer. Sú to zväčša náboje druhej kategórie a je to prvý varovný signál všeobecne k zvýšeniu ostražitosti pri streľbe. U takýchto nábojov väčšinou kolíše i "navážka" a teda i tlaky a môže dôjsť i k uviaznutiu strely v hlavni. (pištole PS takýmito exploatačnými skúškami simulácie uviaznutia strely v hlavni do ktorej je vystrelená ďalšia bez problémov prešli).

V ďalšej časti síce uvádza "Ked sme takuto nabojnicu "vydolovali" z Arrowa" predpokladám však že sa nejednalo o nábojnicu(to by bola zase úplne iná diskusia) ale o náboj. Je samozrejmé, že ak bol doslova "skalibrovaný" v prísnejšej komore ARROVA tak do komory CZ, (ktoré sú od PS97S modelu volnejšie) išiel volne :)

Na záver
nábojovú komoru pištolí modelu PS 97S je samozrejme možné bez akýchkolvek problémov zväčšiť komorovým výstružníkom, ktorý má snáď každý zbrojár. Odporúčam však predtým si ju dať zmerať a až potom zvážiť či stojí zato ju zväčšovať. Kolko lˇudí tolko chutí. :) Ako sa hovorí je lepšie ak je z čoho brať :) a ovela horšie ak je prebraté a chýba :) Zasvetení vedia o čom hovorím. :) Najjednoduchšia skúška je ak sa demontuje hlaveň a do nej(resp. nábojovej komory) sa volne zasúvajú a vyberajú náboje. Vylúči sa tým vplyv ako napr. vyťahovač, nábehový uhol, nábehový rádius .......
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod BKSL » Uto 28. Máj 2013 12:39:59

Keby to robilo len s prebijancami tak nic nepoviem, ale to nebolo schopne strielat spolahlivo so ziadnym typom tovarenskeho streliva co sme do toho dali. V tomto pripade spolahlivo znamena vystrielat aspon dva cele zasobniky so spravnym dovretim zaveru. Je mi jasne ze ide o uzku nabojovu komoru, aj som kamaratovi doporucoval jej zvacsenie.
Niektore naboje zostali vysunute 2-3 mm po vlozeni do prazdnej komory oproti normalnej pozicii aku by mali mat.
Ak tato konkretna hlaven splnala normu, tak vyrobcovia streliva pouzivaju asi bulharsky meter :-).

O nic ine tu nejde, len sa zbavit zasob stareho zeleza. Predajcovi je jedno co preda, len nech su z toho peniaze.
Obrázok užívateľa
BKSL
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 13. Apr 2013 21:04:04

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť