PS 97 Arrow 9x19

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vlado9 » Štv 20. Jún 2013 0:23:30

Zdravim vsetkych. So spolahlivostou arrowa som nikdy problemy nemal, vacsinou som strielal prebijance tercove laboracie (rozne nabojnice + strely ZVL, odlievane LEE s mikrodrazkami) a tovarenske S&B, ZVS. Vtedy som s prebijanim moc skusenosti nemal. Myslim ze niektore individualne kusy mozu mat problemy tak ako u kazdej znacky. Moja K100 hodne nespolahlivo podavala 147 grs. od mongela pritom inym K100 to problem nerobilo. V GP to vyriesili prehlbenim hrany privadzacieho zliabku na hlavni pred nabojovou komorou - pri podavani sa naboj opieral čelom skoseneho kuzela.
Este pozriem ci nenajdem nejake dalsie materialy k arrow :) .
No takze nanasiel som nic dalsie . . . .
Len ma napadlo ze tu hodim este jednu skusenost - vzhladom na kratkost vyroby som mal celkom problem z vhodnym puzdrom. Z bezne dostupnych puzdier boli pouzitelne modely z beretty 92 (nie tie presne tvarovane).

No tak uz mam jednu PS97S doma.
Ten uchop je bezkonkurencny (aspon pre mna). Este uvidime ako bude strielat :) .
vlado9
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 22. Nov 2012 13:57:06

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Uto 15. Okt 2013 12:43:34

Trochu zábavy pre prívržencov PS 97 ARROW. :)
PS 97 Arrow vo filmoch ;) napriek veľmi krátkemu obdobiu výroby.

http://www.imfdb.org/wiki/Povzbroj_PS-97_Arrow
http://www.imfdb.org/wiki/Strike_Back_- ... S-97_Arrow
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Štv 26. Jún 2014 14:32:46

prezentácia PS 97S v kalibri 9x21 Taliansko
[youtube]AWSH5S-ppko[/youtube]
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod samu » Pon 01. Dec 2014 17:49:34

Pre vsetkych ktorí sú majitelmi pistola Arrow nech skontroluje vodiacú tyc (podla rozkresu ps-93-97je to oznacené s císlom 21) ci to nemá velmi ohybané a na povrchu uz vidiet odtlacok pruziny . Nech si nechá vyrobit nové a zakalit tvrdsie ( nesmie byt velmi zakalené lebo to praskne).
samu
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 20:17:44

Vyriešená závada

Poslaťod zabludeny » Str 31. Dec 2014 9:01:11

Zdravím.
Vlastním ARROW mod. 002 a mám taký problém, že nevyťahuje poriadne nábojnice. Tak každá 4.-5. nábojnica ostane len napolo vytiahnutá a zbraň sa zasekne s natiahnutým uzáverom. Vyťahovač poriadne vyčistený a robí to s roznymi druhmi nábojov. Napadá niekoho čo s tým?

Bol som u puškára vymenil pružinku vyťahovača a funguje bez problémov.
zabludeny
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 31. Dec 2014 8:50:27

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod JanTkac » Ned 08. Feb 2015 13:45:41

zabludeny a čo z toho strieľaš? skúšal si aj iné strelivo?
JanTkac
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob 18. Dec 2010 15:14:13

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod WoWR » Pia 13. Mar 2015 0:02:40

Panowie!
Jestem w trakcie szukania swojego pierwszego pistoletu. Chcę zacząć od strzelania statycznego, z czasem przejść na troszkę dynamiki. Dziś w sklepie w Warszawie oglądałem PS 97 S. Piękny pistolet!
Przeczytałem już cały ten wątek - na tyle na ile pozwolił mi Google Translate.
Nie zrozumiałem wszystkiego - głównie tego, czym mod. 002 różni się od PS 97 S.
Czy dobrze zrozumiałem, że mod 002 może pęknąć bo był robiony z gorszych materiałów, a PS 97 S jest już mocniejszy?
Używanie "mocnej" amunicji może uszkodzić ten pistolet, a słabsza nie?
Wymiary podane przez vmwja w poście: kratke-zbrane-f7/ps-97-arrow-9x19-t174-40.html#p7862 pozwolą mi sprawdzić, czy pistolet jest "OK"?

Nie jestem doświadczonym strzelcem, pozwolenie mam od tygodnia, więc nie jestem pewny, czy jest to dobry wybór na pierwszy pistolet. Gdybym był kolekcjonerem, na pewno bym go wziął!
Pistolet konstrukcyjnie przypomina pistolety CZ. Czy części z CZ pasują do niego? (spust, muszka, szczerbinka, sprężyny i inne)

Będę wdzięczny za odpowiedź!
Pozdrawiam z Polski!

Dears!
I'm looking for my first firearm at the moment. I want to start with precision shooting, but I also want to go into dynamic later on. Today I saw a beautiful PS 97 S in one of Warsaw's gun stores.
I've already read this thread, as far as Google Translate helped me to do so.
I didn't understand everything - mainly, the parts about differences between mod. 002 and PS 97 S.
Did I get it right, that mod. 002 could break because it was made of poorer quality materials, and the PS 97 S is "tougher"?
Using of "hot" ammo can cause damage, but "weak" won't do it?
The dimentions given by vmwja in vmwja kratke-zbrane-f7/ps-97-arrow-9x19-t174-40.html#p7862 will allow me to check whether the gun is "ok"?

Im not very experieced shooter, I have my gun permit since last week. So I'm not quite sure if this gun is a good choice for my first firearm. If i had a collection, the gun would be already mine!
As far as the gun looks very similar to CZ, do the CZ parts fit this beauty? (trigger, sights, springs, etc.)

I will be glad for answer!
Greetings from Poland!
WoWR
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 12. Mar 2015 23:27:48
Bydlisko: Warszawa

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod samu » Pia 27. Mar 2015 10:02:45

Hallo WoWR !

Kludne mozes kúpit pistol Arrow s oznacením PS 97 S jenom hned daj si vyhotovit vodiacú tyc zvratnej pruziny na tvrdsie .
O tom som uz písal na fóre .

S pozdravom.

Samu
samu
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 20:17:44

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod lukasko » Štv 15. Dec 2016 1:24:01

tak po 4och sezonach a cca 8tisicoch vystreloch som si vsimol prasklinku na rame vpredu na lavej strane. :(
vmwja nevies PLS poradit akym sposobom sa to da zvarit, pripadne navarit na ram iny material? (railku)
lukasko
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 16:24:30

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Štv 15. Dec 2016 9:50:05

lukasko píše:tak po 4och sezonach a cca 8tisicoch vystreloch som si vsimol prasklinku na rame vpredu na lavej strane. :(
vmwja nevies PLS poradit akym sposobom sa to da zvarit, pripadne navarit na ram iny material? (railku)


Mohol by si dať do placu akú hrubku má stienka ? Konkrétna odpoveď k zváraniu: podľa mňa najlepšie by to bolo zvariť laserom, najmenej tepelne ovplyvňuje prechodové pásmo.
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť