PS 97 Arrow 9x19

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod aux54 » Uto 28. Máj 2013 13:28:50

BKSL pamätáš sa ešte aké továrenské strelivo ste z toho strieľali?
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod BKSL » Uto 28. Máj 2013 16:37:03

Isto bolo jedno z nich to nove strelivo od ZVI. Modro biela skatula, lebo som 100 ks od kamarata vymenil za moje Ares-y.
Ostatne si nepamatam. Sa mi zda ze sme skusali aj SaB. Bolo to minule leto.

A s velkou pravdepodobnostou boli skusane aj MFS - biela skatula, lebo vtedy som ich mal este v trezore a kamarat ma ziadal aby som zobral vsetky typy nabojov ake mam.

Neviem ktory typ streliva to bol ale nebolo mozne s nim vystrelit viac ako 7 ran za sebou bez problemu.
Obrázok užívateľa
BKSL
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 13. Apr 2013 21:04:04

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Uto 28. Máj 2013 17:42:54

:) Vidím samé lepšie strelivo. No v každom prípade to treba rešpektovať. Treba byť opatrný. SaB to podľa mňa nebol. Vždy si vcelku držal rozmery. Vystrieľal som ho cca 50 000 ks. I keď podľa mojich vedomostí tuším 2 alebo 3 roky dozadu , už si nepamätám sa na slovenskom trhu objavila séria , ktorá bola výrobcovi vrátená z náročnejšieho trhu a u nás sa dosť dobre predávala. Ešte raz, treba si nájsť určitú rozumnú hornú hranicu komory, a investovať radšej do vyhovujúceho streliva. I keď pri súčasnej cene PS-ky je možné pristúpiť na cestu prispôsobovania si nábojovej komory podľa toho aké strelivo sa podarí tomu či onomu vyrobiť či "zaobstarať" :)
PS: treba zistiť či nábojová komora je skutočný problém, či problém nieje pri nabíjaní napr. paradoxne vyťahovač a pod.,myslím to v dobrom. Počas svojho pôsobenia som sa s podobným problémom pokial bolo strelivo vyhovujúce nestretol.
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod BKSL » Uto 28. Máj 2013 18:33:12

Najlepsie je investovat do poriadnej pistole napr. Glock26, velmi spolahliva pistol :-).
Obrázok užívateľa
BKSL
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 13. Apr 2013 21:04:04

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ludek26 » Uto 28. Máj 2013 20:51:31

Me funguje zo vsetkym strelivom.Sel-Bel a hlavne prebijance uplne bez problemov.
ludek26
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 29. Apr 2013 14:26:43

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Str 29. Máj 2013 10:36:00

BKSL píše:Najlepsie je investovat do poriadnej pistole napr. Glock26, velmi spolahliva pistol :-).


BKSL velmi nerád by som posúval debatu na tému PS97 do roviny PS verzus Glock :) dala by sa rozvíjať donekonečna a porovnávať z rôznych možných i nemožných uhlov pohľadu.

Len kôli vyváženosti a objektívnosti: skúšal si to isté strelivo z G26 ? :) Osobne som z G26 dával "prebíjance" i značky ktoré si zhodou okolností spomínal. Musím povedať že to bolo trápenie a velakrát som tŕpol :)
Ale ešte raz velmi nerád by som aby sme sa tu venovali podobnej téme, ktorá by asi nikam neviedla. Myslím že to pochopíš. PS 97 sa vyrobilo bez mála cca 2000 ks a nedostala sa žial do štádia kedy by prišli na rad vylepšenia či pokračovania, čiže jej cesta bola nie jej vlastnou vinou prerušená :) Naopak je možné že by mohla byť vzkriesená a mať pokračovateľku ;)
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod BKSL » Str 29. Máj 2013 15:37:58

V G26 sa strelivo neskusa, z G26 sa vsetko len striela, co do nej dam to vystreli, nemusim nic testovat :) .
Na testovanie je tu Arrow, K100 a podobne "vyhovorky" preco to prave nerobi to na co to bolo urcene.
Kazdemu doporucujem zacat Glockom aby vedel co je chyba zbrane, streliva a co chyba strelca. Mne by to usetrilo 4 mesiace trapenia v mojich zaciatkoch. Je podla mna kratkozrake obhajovat produkt roznymi vyhovorkami ked je jasne ze ma skutocnu konstrukcnu chybu. A to co by bolo z Arrowa keby sa bol vyrabal dalej je len vo hviezdach. V dnesnej dobe nie je umenie nieco vyrobit ale umenie je to dlhodobo predavat a zivit sa tym.
Obrázok užívateľa
BKSL
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 13. Apr 2013 21:04:04

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod aux54 » Str 29. Máj 2013 23:01:49

BKSL píše:je jasne ze ma skutocnu konstrukcnu chybu


to nikto nespochybňuje, na druhej strane ani G nezhltne všetko (vlastná skúsenosť)... je ale mimo témy rozvíjať to v tomto vlákne ďalej ;)
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod lukasko » Pia 07. Jún 2013 18:04:00

Ahojte, vlastnim ARROWa (niklovana verzia) asi pol roka... za tu dobu som odstrielal 700 kusov prebijaneho streliva (139grs FMJ RN CuZn10, faktor 125) navalovo 200 az 300ks za den. Zo zaciatku som mal problem s nedovieranim zaveru, ale to bolo sposobene tym, ze zo zbrane bolo od jej vyroby vystrelenych max. 50 krat (druhy zasobnik v nej nebol ani raz zasunuty). Este nebola "zabehnuta". Aspon ja to tomu pripisujem, lebo posledna 300vka uz bola bez zavad. Naboje nemaju vobec problem vklznut do komory a vypadnut posobenim vlastnej vahy. Rozmery mojho streliva prikladam v prilohe. Nechce sa mi verit, ze by bol do obehu zaradeny kus, ktoreho komora mala ponat hocijake fabricke strelivo (v mojom som mal aj S&B a problem som nemal).

PS:vdaka vlado9 za upload :-)
luger.jpg

resize.jpg
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
lukasko
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 16:24:30

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod vmwja » Sob 08. Jún 2013 10:29:06

Pre Lukasko:
Môžem len potvrdiť, že od výrobcu neboli vyexpedované kusy zabiehané na rozdiel od ostatných výrobcov žiadnym spôsobom t.j. ani stendom na "sucho" ani streľbou. V praxi preto bolo tradované, že čím sa PS-ka používala dlhšie tým sa zlepšovala, teda absolvovala zábeh. Zo skúsenosti, si treba všímať či niektoré súč. sa netrápia resp. niektoré ich hranky o seba násilím nezadierajú. Napr. vyťahovač a jemné vybranie preň z bočnej strany pri poklese hlavne vo fáze odomykania či naopak zamykania.
Obrázok užívateľa
vmwja
expert
expert
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 12:53:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť