PS 97 Arrow 9x19

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod Rastitn » Pon 01. Okt 2012 13:11:34

..mam ps 97 a som s nou spokojny...ano..vaha je ina ako u drahsich zbrani...ale za 200 eur mam celkom vela muziky..som spokojny.
Rastitn
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ozon » Uto 16. Okt 2012 19:22:12

ja píše:len pre uplnosť, praskanie ramov sa objavovalo u určitej série v rámci sériovej výroby modelu PS 97S predtým ARROW :( Zaujímavosťou je že počas exploatačných a životnostných skúšok v štátnych a vojenských skúšobniach, rovnako i v rámci podnikových skúšok v objeme 15000 rán sa nikdy podobný problém nevyskitol. Každý vyvýjaný model bol podrobený náročným skúškam exaktne dokladovateľnými podľa TPVD dnes ekvivalent NATO či lepšie STANAG. Dovolím si tvrdiť že dodnes žiadne iné ručné zbrane zo Sovenska podobné skúšky v takom rozsahu a podmienkach neabsolvovali.



Prosim, a ktore serie? kamos ma jednu civilnu, a nechce z toho vela strielat, aby mu to neprasklo, ale mozno sa nemusi bat ...
dik
ozon
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ja » Pon 22. Okt 2012 9:47:33

Ozon, nieje treba sa až tak báť :) Treba si pozrieť môj príspevok v ktorom opisujem hrúbku materiálu v mieste drážok pre záver na ráme a ich súmernosť. Nieje treba pozerať iba sériu, ale na to čo môže problém spôsobiť. Kedykolvek môžem pomôžem :) nieje treba prosiť. Verím, že s Arrovom budete spokojní ako sa na zbraň spadajúcu do kategórie CELOKOVOVÝCH zbraní patrí a dopraje Vám veľa radosti pri vstupe do tajov streľby. :)
ja
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ozon » Pia 26. Okt 2012 23:15:35

to je ok, ja som to cital aj som mu to poslal, len on nema velmi tech. zrucnosti a skusenosti a ja mozno len minimum, tak si ani neviem predstavit s cim a ako to merat v tej drazke tu hrubku.
Je to special IPSC ci ako sa to volalo.
dik.
ozon
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ja » Sob 27. Okt 2012 10:14:14

Ozon, nejakým spôsobom mi daj na teba mail pošlem ti výkres v pdf s kótami. Merať to nieje problém (posuvné meradlo, či slang "šubléra") ani zhodnotiť celkový stav. Rozmýšľal som ako jeden z tvorcov a tvorca, modelového radu PS, K1, či prvého slov. samopalu o založení web stránky špeciálne na pištole PS, kde by sa mohli preberať témy okolo PS -iek :) . Môže to byť námet pre niekoho kto je schopný také stránky založiť, viesť , či udržiavať ich. Možno by to vzkriesilo i výrobu PS, čo nepovažujem za utópiu. Kvalitné CELOKOVOVÉ pištole v zaujímavých povrchových úpravách budú vždy žiadané. Žial v súčasnosti mám velmi málo času, pretože sa venujem návrhu a vývoju prvého slov . samopalu, ktorý je absolútny originál. A tým pádom je cesta extrémne náročná.
Ale aby som sa vrátil k meritu veci. Ak si z TT, DCA, či okolia môžeme sa dohodnúť a pozrieť to spoločne, ale to len ak by to bolo nevyhnutné. Výkres by som mohol vložiť i sem, no akosi neviem ako, kto vie nech poradí, prosím polopate :) . Umožnilo by to ľahšiu konverzáciu i do budúcna. :) a hlavne pomohlo by to viacerím.
ja
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ozon » Sob 27. Okt 2012 10:28:55

uz tri krat som daval mail. vzdy odtialto zmizne.

z kazdeho prispevku.
ozono3ZAVINACazetBODKAsk
ozon
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ozon » Sob 27. Okt 2012 10:37:55

tak som sa skusil zaevidovat, potom mozno bude dostupna moja adresa.

noniusom neviem ako sa dostat do drazky v strede.
ani zaoblenie neviem, ako ma vyzerat.

viem len, ze som mu zhanal niekoho, kto by mu skratil skrutky na crienkach, lebo boli prilis dlhe a zastavovali zasobnik pri vyberani/vypustani.

alebo to staci zo zadnej casti?
to by som zvladol, len si musim kupit poriadny a asi digitalny (s overenim metrolog.)
ozon
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 27. Okt 2012 10:35:18

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ja » Sob 27. Okt 2012 12:19:41

Ozon neblbni :) stačí obyč. šubléra. tú si i požičiaš. Merať stačí vpredu a vzadu. respektíve najmä v predu v (smere výstrelu) . inak výkres ti práve posielam, adresu som pochopil. Zaoblenie pozrieš pod lupou ktorá zväčšuje 6x (uvidíš či tam nejaké je. :) Inak model ktorý uvádzaš bol viac menej raritou vzhĺadom na velmi malý počet vyrobených kusov. rádovo desiatky. Skrutky na črienkach boli problém , zvlášť pri plastových črienkach. Obyčajne ich vo výrobe zaťahovali príliš, čím dochádzalo k ich praskaniu, ktoré sa nemuselo objaviť hneď ale ke´dže tam bolo pnutie tak sa prejavilo neskôr. Skrutky treba podĺa predpisu dotiahnuť s citom a poistiť v závite niektorým z tmelov na to určených , je ich množstvo, najznámejší je asi loctite. Ich samotné skrátenie nieje problém pre mńa osobne je to záležitosť cca 5 min :) .
ja
 

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod Admin » Sob 27. Okt 2012 12:25:21

ja píše: Rozmýšľal som ako jeden z tvorcov a tvorca, modelového radu PS, K1, či prvého slov. samopalu o založení web stránky špeciálne na pištole PS, kde by sa mohli preberať témy okolo PS -iek :) . Môže to byť námet pre niekoho kto je schopný také stránky založiť, viesť , či udržiavať ich.
...
Výkres by som mohol vložiť i sem, no akosi neviem ako, kto vie nech poradí, prosím polopate :) . Umožnilo by to ľahšiu konverzáciu i do budúcna. :) a hlavne pomohlo by to viacerím.


V prípade záujmu môžme na tomto fóre vytvoriť samostatnú sekciu venovanú PS-kám.

Aby ste do fóra mohli vkladať prílohy (fotografie, výkresy), je nutné sa zaregistrovať a prihlásiť. Následne budete môcť využívať aj funkciu súkromných správ na komunikáciu medzi ostatnými užívateľmi.
Obrázok užívateľa
Admin
administrátor
administrátor
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Mar 2010 15:05:17
Bydlisko: mám

Re: PS 97 Arrow 9x19

Poslaťod ja » Sob 27. Okt 2012 12:46:48

OK admin, vďaka za radu. Idem sa skúsiť zaregistrovať. Čo sa týka samostatnej sekcie venovanej PS-kám, potešila ma vaša odozva. No nechcel by som aby to bolo len moje "chcenie". Ak sa bude toto fórum rozrastať a vyskytnú sa záujemcovia o takúto sekciu budem rád ak vznikne. myslím, že by bol v ňom priestor na pokial možno objektívne články z histórie vzniku, priebehu vývoja, výroby PS-iek.... tiež na postupné predstavovanie modelov z vývoja ich parametrov fotiek či základných výkresov i modelov v tej dobe plánovaných, či štúdií a podobne.
ja
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť