Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Ako a kde získať zbrojný preukaz, súvisiace právne predpisy, odborná príprava a odpovede na prípadné otázky.

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod bnkmrk » Ned 24. Máj 2015 16:22:14

Zdravim vas. Mal by som par otazok na konkretnu moju situaciu.
Chcel by som si rozsirit zbrojny preukaz na skupinu A. No samozrejme nieje to take jednoduche ako sa zda.
Niesom ani zivnostnik ani som nebol v minulosti napadnuty (teda bol ale nemam o tom ziadnu dokumentaciu)
a niesom ani ozbrojena zlozka ani pravnik a ani advokat.
Pan ktory ma na starosti vybavovanie dokladov sa vsak stale ohana len timito troma vecami. Viem ze to v zakone nieje
a on to urcite vie tiez ale stale si melie len toto do okola. Pracujem v predajni ktora sa zaobera aj predajom zbrani.
Ked som mu povedal ze mu aj od sefa donesiem potvrdenie tak mi povedal "mas C to ti musi stacit". :wall:
zatial som toto vsetko chcel riesit s kludnou hlavou bez nejakych pravnikou klamstiev ale zjavne to tak nejde. Neviem ake su pre neho dostacujuce dovody na vydanie A skupiny ked to nikde nieje napisane. Prihovarali sa aj kolegovia aj znami ale on stale nechce dopustit to aby som mal Acko. Nepijem nefajcim nedrogujem nemam potrebu sa ukazovat a chvastat sa ze mam zbran fakt mam potrebu nosit zbran len cisto z dvovodu ochrany seba a svojich blizkych.
Chystam sa podat ziadost o rozsirenie kde udam zakladne tri dovody preco ziadam o A skupinu.

1. ochrana svojho zivota a zivota svojich blizkych,ochrana majetku nakolko sa citim byt ohrozovany.
(mam aj cestne vyhlasenie ktore chcem prilozit k ziadosti.
2. Ochrana pred zverou nakolko nasa rodina vlastni nehnutelnost (chatu) v lese
3. Potrebu adekvatne sa branit pri presune vacsieho mnozstva zbrani ( napriklad za ucelom tlakovej skusky)
nakolko pracujem zo zbranami tak moznost takychto vyjazdou je vysoka.

Vedel by mi niekto prosim poradit co este by som mal alebo nemal robit? Mam to hnat az na krajske riaditelstvo. vyhoveju mi aspon tam? Za vsetky nazory, rady velmi pekne dakujem. ;)
bnkmrk
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 24. Máj 2015 16:08:32

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod aux54 » Pon 25. Máj 2015 13:25:18

Čiže ty už máš ZP sk. C a chceš si ho rozšíriť na sk. A?
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod bnkmrk » Pon 25. Máj 2015 13:27:15

Ano presne tak. Nakolko C mi mimo adresy prace je nanic. :/
bnkmrk
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 24. Máj 2015 16:08:32

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod aux54 » Pon 25. Máj 2015 14:35:05

1. Podaj si cez tamojšiu podateľňu oficiálnu žiadosť o rozšírenie na sk. A, odôvodni ju nasledovným: "nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku", prípadne tam ešte nad rámec zákona doplň ďalšie skutočnosti pre ktoré žiadaš rozšírenie ZP.
2. Počkaj si na písomné rozhodnutie s odôvodnením. (že nie si advokát, atď. nie je dôvod na neudelenie sk. A, je to policajný nezmysel a svojvôľa).
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod bnkmrk » Pon 25. Máj 2015 15:01:36

Dakujem za radu asi to bude najlepsie rozhodnutie ake urobim a tak sa vyhnem reciam ktore nemaju opodstatnenie.
Skusim este pockat bo moj znami povedal ze tam pojde a povypytuje sa. Ma nejake to slovo tak uvidim. Ak nie tak asi jednoznacne na podatelni vsetko necham a bude. Dakujem za dobru radu ;)
bnkmrk
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 24. Máj 2015 16:08:32

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod aux54 » Pon 25. Máj 2015 15:30:04

Nie je za čo. Ak tvojej žiadosti nevyhovejú, tak sa treba odvolať, len tu už trochu predbiehame udalosti. Daj potom vedieť ako si dopadol :)
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod strelec » Pon 25. Máj 2015 15:37:50

bnkmrk píše:Niesom ani zivnostnik ani som nebol v minulosti napadnuty (teda bol ale nemam o tom ziadnu dokumentaciu)
a niesom ani ozbrojena zlozka ani pravnik a ani advokat.
Pan ktory ma na starosti vybavovanie dokladov sa vsak stale ohana len timito troma vecami. Viem ze to v zakone nieje
a on to urcite vie tiez ale stale si melie len toto do okola.


ahoj, na ktorom oddeleni dokladov to takto funguje? :shock: :evil:
treba tomu ******* ******** o hlavu zakon, nech ti v nom ukaze kde je skupina A viazana na tieto profesie :evil:

/// upravené adminom
A, F
Obrázok užívateľa
strelec
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Sob 04. Sep 2010 19:01:20
Bydlisko: niekde v SR

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod bnkmrk » Pon 25. Máj 2015 18:47:05

Vies co neviem ci by bolo vhodne spominat konkretne kde sa to deje nakolko citat to moze naozaj kazdy... Chystam sa vytlacit si cely zakon a ked nieco bude tak ho slusne poziadam kde v zakone sa pise o tom co vravi ale ako ho poznam zase budu len tri dookola tie iste dovody. No neviem co mam fakt robit ak sa ziadost zamietne. Ci to musi zaist fakt az tak daleko??? Mam uz aj sefom podpisane potvrdenie ze prevazam zbrane tak snad to pomoze.
bnkmrk
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 24. Máj 2015 16:08:32

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod aux54 » Pon 25. Máj 2015 20:45:56

Ak to zamietne, musí to riadne písomne odôvodniť. Neobstojí tvrdenie, že nie si advokát a podobné nezmysly ktoré nemajú oporu v zákone.
Môžeš sa voči tomu odvolať, dať to preskúmať prokuratúre, atď. (možností je viac). Ale to už predbiehame udalosti.
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Odovodnenie ziadosti o ZP sk. A

Poslaťod bnkmrk » Pon 25. Máj 2015 20:52:40

Mozno ano mozno nie snad dopadne vsetko ako ma. A nebude sa musiet zajst velmi daleko. Dam vediet ako to dopadlo
bnkmrk
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 24. Máj 2015 16:08:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zbrojný preukaz, zákony, odborná príprava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť