Je legální vystřelit slepej náboj mimo střelnici?

Ako a kde získať zbrojný preukaz, súvisiace právne predpisy, odborná príprava a odpovede na prípadné otázky.

Poslaťod Rys1 » Uto 16. Jan 2007 11:14:11

a co říkáš na to, co jsem psal nahoře? :)
Rys1
 

Poslaťod Chorche » Uto 16. Jan 2007 11:37:35

no, já vim jak je to napsaný, ale co na to říct... Je střelbou myšleno střílení vostrejma, nebo i slepejma, nebo i rejží ? Podle mně je to celý blbě napsaný. Jasně že z toho vyplývá, že rači než riskovat že tě nějakej státní zástupce sejme za něco co z toho sice úplně nevyplívá, ale mohlo by, tak rači nedělat nic co neni výslovně povolený. Tzn. střílet na střelnici. Ale šťoura jako já se s tim přeci nemůže jen tak spokojit :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod OldDeath » Str 04. Apr 2007 8:26:32

Chorche píše:No to nejni furt votpověť na mou votásku - jak je to se slepejma

Já si myslím ,že byto nemělo nikomu vadit,vždyť prodávaj poplašnákyALE.
Je zde nějaká vyhláška viz petardy jen na Silvestra???? :?:
Takže nevím. :?:
Bude záležet na tom jek si to vysvětlí ten policat co tě chytí. :?:
OldDeath
 

Poslaťod wolwe » Uto 30. Sep 2008 20:38:55

Já myslím, že zákon tohle cituje celkem přesně a ne skrytě - je v něm jasně popsáno, kde a za jakých okolností se smí použít střelné zbraně - o typu střeliva je to už jiná kapitola. Na veřejnosti, nebo jiném místě, které k tomu není určené, se zbraň nesmí použít za daných okolností. Je pak už jedno o jaké střelivo ve zbrani se jedná. No a sám za sebe - nestřílel bych na ulici ani s plynovkou - u některých jde na první pohled ztěžka poznat, zda se jedná o zbraň plynovou, nebo ostrou. Někdo by si to mohl špatně vysvětlit a palbu opětovat :thumbdown:
wolwe
 

Poslaťod wolwe » Uto 30. Sep 2008 20:49:33

No a ještě o "žertovné" střelbě do vzduchu ostrýma. Nechtěl jsem to motat do předchozího příspěvku. Vemte si třeba příkladně sa58 a jeho klony. Základní typ střeliva s těžkou střelou má dostřel 2800 metrů pří optimálním náklonu - jak balistika uvádí, střela je po celé délce dráhy smrtelná. Pokud vystřelíme kolmo vzhůru, je dosažená výška takové střely téměř shodná. Při dostřelu zbraně 2800 metrů vykoná střela dráhu delší, než je dostřel, protože opisuje oblouk. Její kinetická energie je tedy značná. A teď si představte, že vám kousek olova, i když oplechovaného, spadne z takové výšky na hlavu! K tomu si připočtěte, že je takový kousek olova pěkně rychle roztočený!!! Když si spočítáte rychlost střely a stoupání vývrtu v hlavni, vyjde vám závratný počet otáček. Ač se to někomu bude zdát reálné nebo ne, střela při dopadu na zem má ještě několik tisíc otáček!
Asi každý z nás už někdy viděl, jak se na blízkém východě na oslavu střílí do vzduchu - nejlépe přímo nad sebe. Tahle zábava má ještě jednu adrenalinovou složku, než jen rachot při střelbě. Ty střely pak padají mezi a na lidi. Každý rok díky tomu zemře několik - a ne zrovna málo - lidí. Počet zraněných je ještě větší. A závěrem - každá střela někam dopadne, nezůstane viset ve vzduchu! :roll:
wolwe
 

Predchádzajúci

Späť na Zbrojný preukaz, zákony, odborná príprava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť