Povinné psychotesty držiteľov ZP

Ako a kde získať zbrojný preukaz, súvisiace právne predpisy, odborná príprava a odpovede na prípadné otázky.

Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod aux54 » Pon 01. Nov 2010 15:56:12

Čo si myslíte o povinných psychotestoch pre žiadateľov ale aj držiteľov ZP ktoré už čoskoro zavedie novela zákona o zbraniach a strelive? Je to nutnosť alebo len byrokracia, ktorá aj tak nič nerieši?
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod strelec » Pon 01. Nov 2010 19:22:24

Ak je raz držiteľ alebo žiadateľ svojprávny a odborne spôsobilý, psychotesty sú podľa mňa zbytočné.
A, F
Obrázok užívateľa
strelec
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Sob 04. Sep 2010 19:01:20
Bydlisko: niekde v SR

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod Hosť » Pia 01. Apr 2011 17:57:22

Zavedenie psychotestov nereaguje na realne potreby praxe, ale ide len o prizivnictvo na tragedii osobami ktore maju na jednej strane neustale kopec reci o slusnych ludoch a na strane druhej tychto slusnych, bezuhonnych a spolahlivych ludi kolektivne trestaju drakonickymi zakonmi namiesto riesenia skutocnych pricin na ktorych odstranenie nie su odborne a zda sa ani mentalne sposobili.
Hosť
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod Ferdinand » Pia 20. Máj 2011 21:10:50

Psychotesty budú tragédiou. Ludia si radšej zaobstarajú nelegálne zbrane ktoré je velmi jednoduché získať čo bude mať za následok zvýšenie kriminality. Kto chce páchať zločiny je jedno či má alebo nemá legálnu zbraň. Keď ju bude moc chcieť mať tak si ju na 100% zoženie
Ferdinand
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod to je jedno » Pia 20. Máj 2011 23:03:38

Psychotesty sú namierené proti tým, ktorí dodržiavajú a chcú dodržiavať zákon a majú zbraň v legálnej držbe. Tí ktorí ich vlastnia nelegálne a páchajú s nimi trestnú činnosť si zo psychotestov a ďalších obmedzení ťažkú hlavu robiť nemusia. Namiesto toho aby ministerstvo vnútra našlo spôsob ako efektívne poriešiť túto druhú skupinu, ktorá porušuje zákon a predstavuje pre spoločnosť reálne nebezpečenstvo, radšej sa populisticky odbavuje na tej prvej skupine, ktorá je relatívne bezúhonná, spoľahlivá, odborne a zdravotne spôsobilá. Ono ľahšie je ísť cestou menšieho odporu a obmedzovať ľudí ktorí zákon chcú dodržiavať, ako vypátrať a odzbrojiť tých, ktorí ho dodržiavať nechcú. Keďže voličská základňa KDH pomaly ale isto vymiera, musia si nájsť zástupné témy ktorými oslovia naivných a neznalých, aby po nasledujúcich voľbách nedopadli ako HZDS a téma zbraní je pre tento účel vhodná. Lipšic tak bude môcť na tlačovke aspoň 100 krát zopakovať svoje populistické drísty o "slušných ľuďoch, ktorí musia mať navrch". :evil:
to je jedno
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod jozef31 » Pon 20. Jún 2011 7:48:56

som za zavedenie psychotestov pre poslancov NR SR a ustavnych cinitelov. ich rozhodnutia casto sposobuju spolocnosti skody s dalekosiahlejsimi nasledkami ako pouzitie strelnej zbrane
jozef31
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod bobo » Uto 27. Sep 2011 21:08:16

:D
bobo
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod jo. » Str 28. Sep 2011 13:46:01

jozef31 píše:som za zavedenie psychotestov pre poslancov NR SR a ustavnych cinitelov. ich rozhodnutia casto sposobuju spolocnosti skody s dalekosiahlejsimi nasledkami ako pouzitie strelnej zbrane


to by nepreslo, lebo by minimalne 2/3 stratili pravo byt voleni, taky lipsic by nimi nepresiel celkom urcite, pretoze vyzera ze trpi perzekucnymi bludmi v stadiu kverulacie, stale si hlada nepriatelske skupinky tam kde nie su a naopak nechce alebo nevie ich vidiet tam kde su, za udalosti v devinskej nebol potrestany ani jeden uradnik ktory pri podnetoch obcanov proti asocialom nekonal, hoci mohol konat a mal konat a aby toho nebolo malo, mimoriadne povysil policajta z odd., ktore svojou necinnostou prispelo k tejto tragedii, je to jasny pripad :)
jo.
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod jaer40 » Uto 18. Okt 2011 14:23:43

pan **** lipsic poriadne si **** moju penazenku za 50min,sedenia som cvakol 50eur,,,ti **** z velkym primom

Príspevok upravený adminom: páni, tiež mám k zavedeniu psychotestov výhrady, ale toto je verejne prístupná diskusia, zdržte sa prosím používania vulgarizmov, ušetríte tým od možných problémov nás aj vás, ďakujem za pochopenie ;)
jaer40
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod koma » Sob 28. Jan 2012 9:44:08

Ja si myslím že povinné psychtesty sú len naháňanie peňazí do vrecák psychiatrických odborníkov možno kvapla aj provízijka pánovi Lipšicovi.Dúfam,že už so k moci nedostanú a Fico to povoľbách dá do poriadku aby neboli trestaný a šikanovaný tý ktorý zákon dodržiavajú.Lebo to že človek má papier od psychológa ešte nezaručuje že v životnej situácii mu prasknú nervy a zlyhá ta žiadny papier nezaručí je to len birokracia a spravenie si čiarky ako nejaké trápne opatrenie na masaker.Keby ste radšej pán Lipšic robili poriadky s neprispôsobivými obyvateľmi aby k takýmto tragédiám nedochádzalo to by ste urobili stokrát lepšie a všetci by Vám potom boli vďačný to mi verte.
koma
 

Ďalší

Späť na Zbrojný preukaz, zákony, odborná príprava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia