Povinné psychotesty držiteľov ZP

Ako a kde získať zbrojný preukaz, súvisiace právne predpisy, odborná príprava a odpovede na prípadné otázky.

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod poľovník » Sob 28. Jan 2012 13:33:15

Ak si dobre pamätám (opravte ma prosím ak sa mýlim), SMER po tom ako Harmanovi v DNV praskli nervy tiež HLASOVAL za Lipšicove uletené návrhy. V tomto sa na politikov spoľahnúť nedá, veľmi dobre si rozumejú a dokážu sa spojiť ak ide o okliešťovanie práv občanov, nech sú z ktorejkoľvek strany.
poľovník
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod Poľovník » Sob 28. Jan 2012 13:39:59

PS. bol to inak práve Kaliňák, ktorý zašiel až tak ďaleko, že zakázal predávanie zbraní kat. D (airsoft, znehodnotené zbrane) na diaľku čím zlikvidoval zopár internetových predajcov. Kaliňákova novela išla nad rámec toho, čo od nás požadovala EÚ (na ktorú sa odvolávali). Tento nezmysel zrušila paradoxne až táto vláda, ktorá ale dnes prijíma ešte horší zákon.
Poľovník
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod vangogh » Sob 28. Jan 2012 14:17:08

jozef31 píše:som za zavedenie psychotestov pre poslancov NR SR a ustavnych cinitelov. ich rozhodnutia casto sposobuju spolocnosti skody s dalekosiahlejsimi nasledkami ako pouzitie strelnej zbrane


:) neblazni, to by bola uznana za nesposobilu minimalne polovica tych cirkusantov. Snad by si nechcel zobrat tomuto veselemu narodu moznost volit exotov typu Hlina a dalsich, bol by to koniec folkloru v NRSR.
Prveho by som poslal na psychotesty Bugara, pre Lidovky.cz v roku 2009 uviedol citujem: "keby mi niekto siahol na dcerku, nabijem zbran a pojdem na lov" (clanok: Nekdo da nekomu facku - a uz to jede).
Na aky lov preboha, sa mu zachcelo lyncovat, kde sme v stredoveku? Myslim, ze by mu mali vziat zbran za toto nebezpecne vyhrazanie, pouzit ju predsa moze len v krajnej nudzi, nutnej obrane a vo svojom obydli, to ako drzitel zbrojneho preukazu nevie? Tymto vyhlasenim stratil na drzanie strelnej zbrane nevyhnutnu spolahlivost a prestal davat zaruku ze zbran nezneuzije. Politik ma ist ludom prikladom, nemoze ukazovat ako zoberie zakon do vlastnych ruk.
L&S konajte.
vangogh
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod dofujary » Sob 28. Jan 2012 20:49:05

Psychotesty sú super biznis vážení páni.
Toto je holý fakt z mojej vlasnej skúsenosti.
Som držiteľom ZP skupiny A od r. 1994. V tom období bol v platnosti zákon, podľa ktorého boli tiež potrebné psychotesty.
Robili ich len akožeakreditovaní súkromníci a kadejaké sročky a cena za jeden kus občana bola na tú dobu symbolická 2 600.- Sk.
Čakacia doba bola cca 3 týždne - pre veľký záujem a nedostatok vykonávajúcich. V ten deň nás bolo v triede cca 20 kusov doobeda a 20 kusov poobede krát uvedená suma/=104 000.-Sk/ krát počet pracovných dní v mesiaci/2 080 000.-Sk/ krát počet mesiacov platnosti zákona cca 6 mesiacov/=12 480 000.-Sk/....... jedna s.r.o.čka
Slabý biznis?
P.S. dva mesiace po mojom absolvovaní psychotesty zrušili
Už je Vám to jasnejšie?
dofujary
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod dofujary » Sob 28. Jan 2012 20:53:06

A ešte taký malý nepodstatný dodatok:
v tej podľa oficiálnych štatistík nebol žiaden trestný čin spáchaný so strelnou zbraňou v legálnej držbe.
no fasa no fasa
dofujary
 

Re: Povinné psychotesty držiteľov ZP

Poslaťod peacemaker » Uto 31. Jan 2012 3:37:56

urcite to moze byt dobry biznis pre psychologov, ale nechce sa mi verit ze je to vysledok ich lobingu, skor mi to pride akoby si duo Lispic a Spiciak robilo hadzanim polien pod nohy streleckej komunite alibi. ked niekde opat raz dlhe roky neriesene problemy vyeskaluju do tragedie, tak budu moct poukazovat ako za ich ery urobili maximum pre ochranu ludi - a sice ze zaviedli psychotesty
peacemaker
 

Predchádzajúci

Späť na Zbrojný preukaz, zákony, odborná príprava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť