Nový přírustek

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Poslaťod Chorche » Ned 20. Dec 2009 11:42:00

no je to českej Drulov nebo jaxe to menuje :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Dancek » Ned 20. Dec 2009 14:11:59

Mám podobného Buck Marka, s plastovými střenkami, lehčí hlavní a "nekapotovanými" mířidly. Jsem s ním velmi spokojen co se přesnosti i spolehlivosti týče, jednu malou chybičku však přece má : nemá rád puškové náboje s lehkými střelami, občas s nimi nepřebije nebo skřípne vyhazovanou nábojnici.

Dancek
Dancek
 

Poslaťod Chestnut » Ned 20. Dec 2009 23:10:29

Dancek: to prave zjistuji, sem tam se nektera nabojnice kousla a pritom to byla pomerne kvalitni munice. rekl jsem si, ze budu muset najit tu spravnou [to me taky bavi] ;]
Chestnut
 

Poslaťod Dancek » Pon 21. Dec 2009 11:18:20

Problémy mi dělaly vlastně jen dvoje náboje, jedny Winchestery sypané v papírové hranaté krabici po 500 kusech, měly expanzní dutinu, lehčí střelu a označení HV, název už si nepamatuju, na ty druhé už si nevzpomínám, ale byly to zase náboje HV s lehkou střelou, určené do dlouhé zbraně. Ostatní náboje včetně HV se střelou obvyklé váhy chodily naprosto spolehlivě, rozdíl byl pouze v rozptylu. Možné mě někdo bude chtít kamenovat, ale i obyčejné S&B Standardy a hlavně Klubky se chovaly docela slušně jak na spolehlivost, tak na rozptyl.
K nábojům HV - vystřílel jsem jich docela dost a nezjistil jsem, že by zbrani nějak škodily, nezjistil jsem však ani to, že by byly v něčem, hlavně v rozptylu, lepší než náboje se standartní rychlostí.

Dancek
Dancek
 

Poslaťod Chorche » Pon 21. Dec 2009 11:24:33

a zkoušels jim měřit rychlosti ? Já mam i subjektivní pocit že HVčka víc kopou než standardy.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Dancek » Pon 21. Dec 2009 14:36:49

Tehdy jsem ještě neměl hradla, několikatery náboje mi měřil správce střelnice, ale nikam jsem to nezapisoval a hodnoty si nepamatuju. Pouze si vzpomínám jak jsme se oba domnívali, že REXy budou létat každý jinak a byli jsme hodně překvapeni tím, že rozptyl rychlostí byl ve srovnání s novou produkcí S&B lepší.
Záznamy o rychlostech střel jak továrních, tak přebíjených nábojů jsem začal vést až když jsem začal přebíjet, přesněji řečeno když mi opět správce změřil tovární náboje 357 Magnum střílené z LA karabiny, které už jsem si zapsal a hned na to jsem si objednal vlastní hradla.
Z nábojů s okrajovým zápalem mám změřené a zapsané pouze některé 22 WMR (které jsem měl tehdy po ruce), střílené z revolveru s 6,5" hlavní.

Dancek
Dancek
 

Predchádzajúci

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť