Nový přírustek

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Poslaťod Chorche » Str 09. Dec 2009 12:14:01

čoveče tudle firmu vůbec neznam. Vypadá to jak číza ale ten swiss made mně mate :shock:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod selag » Str 09. Dec 2009 12:36:45

Bingo :-) :-) Tahle firma začínala kopiema CZ 75. To ještě byla řada 2000. Ale pak už šla jinou cestou - uzamčení hlavně, spoušťák, materiál :-) Z CZ zůstalo jen to nejlepší :-) ergonomie zbraně. Tohle je prostě čezeta přivedená k dokonalosti :-) Jak zpracováním, tak materiálem.
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod Chorche » Str 09. Dec 2009 13:47:05

nojo, tak ať fachá jak má :wink:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod selag » Str 09. Dec 2009 13:54:01

Díky, věřím že bude :-)
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Nový přírůstek

Poslaťod Bonanza » Str 09. Dec 2009 17:45:42

Pokud se nemýlím (opravte mne): firmu Sphinx založil ing. Tůma ve Švýcarsku, kam emigroval a vyráběl kvalitní klony CZ 75. Je již po smrti a myslím, že nevyrábí.
Bonanza
 

Poslaťod selag » Štv 10. Dec 2009 10:23:33

Jo, je to tak. Jen firma už má jiného majitele a vyrábí dál.....
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod selag » Štv 10. Dec 2009 10:25:30

Začleněny do známé horské scenérie mezi Eiger, Monch a Jungfau do srdce Švýcarských Alp, Sphinx Systems Ltd úspěšně vyrábí vysoce kvalitní zbraně pro speciální jednotky, policii, armádu, sportovce a individuální klienty. Již řadu let tito střelci nejen z řad IPSC a speciálních jednotek dávají zbraním Sphinx svou plnou důvěru.



Sphinx Arms je poslední aktivní výrobce zbraní, který je schválen a registrován jako "Swiss Ordnance Pistols". Abychom obdrželi toto prestižní ocenění, prošla firma Sphinx vládním testem kvality a výdrže. Nyní se SphinxArms daří na turné světem, protože získává stále více zákazníků z řad policejních, ale také jednotek se zvláštním určením (Special Operation Units).



Desetiletí výzkumu a výroby dávají každému z našich modelů unikátní kombinaci výkonových charakteristik. Uživatel může očekávat nejvyšší spolehlivost, kvalitní zpracování, masivní konstrukci a ergonomický design.



Na bázi našeho pružného vývoje a výroby, stejně tak jako konceptu modulárního systému, všechny požadavky klientů na kvalitu a zpracování mohou být splněny. Bez ohledu na velikost objednávky - 1 nebo 1000 kusů - Sphinx Systems Ltd. nastavuje nejvyšší požadavky na kvalitu a hodnotu svých výrobků. Děláme vše také pro plnou spokojenost našich klientů po stránce klientských služeb.



Naše patentované konstrukční změny a materiálové koncepty jako je využití titanu nebo hliníku, dělají z každé Sphinx pistole neobyčejnou a vysoce výkonnou zbraň. Všechny pistole musí projít náročnými kvalitovými testy a musí splnit pádový test, použití v prašných a písčitých podmínkách, při extrémních teplotách, tlakové testy, inspekci jednotlivých dílů, test dlouhodobého nabití zásobníků... a to jsme vyjmenovali jen pár.



Pistole Sphinx jsou výsledkem znalostí, odhodlanosti a mnoha let zkušeností. Za každou z našich zbraní stojí profesionál který na ní pracuje s odhodláním a smyslem pro detail. Pistole Sphinx nejsou jen "kompletovány" ... jsou "umělecky stvořeny". Ne nadarmo mají pistole Sphinx svou výbornou pověst kvality a tradice.
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod Chestnut » Štv 10. Dec 2009 18:53:21

sphinxarms jsem do teď vůbec neznal. zbraň vypadá opravdu zajímavě. jakou jsi zvolil ráži a provedení rámu?
Chestnut
 

Poslaťod selag » Pia 11. Dec 2009 10:08:07

Provedení rámu mám nerez/nerez - je udělaná za 2 ks jako třeba 2011 STI, ale tam je to plast/kov. Ráži mám 9x19 - držím doma jednu ráži - přebíjím. JInak tam mám danou výrobcem tu upravovanou spoušť, světlovodnou mušku a navíc 2 zásobníky po 18 ranách. Nenabitá bez zásobníku váží 1250g. Na nošení to moc není, ale na sportovní střelbu super. Ergonomie je totožná s CZ 75 - nebo ještě trošku vylepšená. A zpracování opravdu není co vytknout.Tak už mám ze švajcu kompletní sérii :D hodinky, nůž i zbraň :D
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod selag » Pia 11. Dec 2009 10:11:18

Jinak o téhle zbrani v provedení titan/titan je článek v ZN 9/2009. Pokud má někdo zájem mohu oskenovaný poslat. Jen dejte mejlovou adresu. Je to nádherná zbraň, při koupi té svojí sem ji měl v ruce, ale 4 000 Eur je teda pořádná pálka i na mě. To už bych za zbraň opravdu nedal.
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia