Guerrero

Tu sa môžte predstaviť a niečo o sebe napísať.

Poslaťod Chorche » Uto 07. Dec 2010 15:23:54

no stává se to a v 90. letech se to stávalo poměrně často policajtum s jejich čízama. Pak to nák reklamovali u zbrojovky, uš si to přesně nepamatuju.
No a náboje s řízenou deformací se u nás bohužel legálně provozovat nedaj. Respektive náboje se zvýšenym ranivým účinkem. Zákon v podstatě chce aby trefenej neměl moc velkou újmu a tim pádem sou u nás legální jenom náboje co se po dopadu nedeformujou a trefenýho decentně prostřelej. Bohužel. Si projdi moje témata o testování munice :wink: http://www.streleckeforum.unas.cz/phpBB ... c.php?t=25
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Guerrero » Uto 07. Dec 2010 16:29:54

Tak to je celkem mazec. Opravdu bych to nechtěl zažít.
Pročítal jsem pár stránek a nikde jsem nenašel vyslovený zákaz, ale přeci jen je to asi docela dost riziko. Přesto, že jsem is o tom pročítal docela dost tak mě EFMJ (?) přijdou jako nebezpečnější volba, dobře musí se sice odstranit operativně, ale neznám nikoho kdo si sám poradí i s čistým průstřelem. Chce si to všechno pořádně nastudovat. Ty Lapua CEPP vypadají trochu děsivě (v dobrým slova smyslu).

To vlákno jsem dříve přehlédl. Díky za upřesnění
Guerrero
 

Poslaťod Chorche » Uto 07. Dec 2010 16:37:37

No EFMJ už sou oficiálně zakázaný - resp. sou v kategorii A. Bohužel. Lidi tak dlouho prudily zkušebnu ať se vyjádří jestli sou legální nebo ne, až rozhodla ... :evil: A CEPPy sou zatim legální, ale neni to žádnej šlágr. Je to klasickej celoplášť s jen trošku většim expanzivnim účinkem. Ale takřka zanedbatelnym.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Guerrero » Uto 07. Dec 2010 20:13:16

Čekal jsem, že to CEPPy budou mít nějaký větší vliv, nejsou zrovna levný. Myslím si, že to bylo pořád lepší "povoleno" (co není doslava zakázáno je povoleno) a lidi s tím mohli "žít". No co se dá dělat. Ovšem bylo by to bezpečnější. Jen doufám, že ji v životě nebudu muset použít. Ale lepší je mít a nepotřebovat než potřebovat a nemít.
Guerrero
 

Poslaťod Chorche » Str 08. Dec 2010 10:12:21

tak tak :wink:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Guerrero » Pia 10. Dec 2010 23:06:50

Zapoměl jsem se co se týče PPk zeptat na důležitou věc. Je třeba si dávat pozor na určitý rok výroby? Nebo podle čeho jej vybrat? Nějak jsem to moc nepohledal a nic moc se nedozvěděl. Jaké jsou vůbec rozdíli mezi PPk/E, PPk/S a PPk/L? Popřípadě který vybrat?
Guerrero
 

Poslaťod Chorche » Sob 11. Dec 2010 15:02:04

no určitě bych ti doporučil klasiku - tj. originál německý PPK v 7,65.
PPK/S je varianta určená pro USA a je to bastl - rám zbraně je z PPčka - tj. pažba je delší, střenky sou takový tlustší. Sice to má zásobník na 8 ran, oproti 7 u klasiky, ale zbraň je těžší a míň skladná. Většinou se dělaly v nerezový variantě (respektive, já neviděl žádnou jinou). V poctatě to samý v bledě růžovým je PPK/E, který je vyráběný v Maďarsku. Oproti PPK/S ale bejvá brynýrovanej. Chybí mu výstražník náboje v komoře. PPK/E má pouze tu výhodu, že se dá koupit fungl novej za "lidovou cenu" kolem 9 litrů. No a PPK/L je klasický PPK s rámem z hliníku. Je o něco lehčí, ale popravdě řečeno, nevim co to vydrží. Na nošení by to asi bylo fajn, ale na častý střílení bych se bál, že kolejničky se pohybem ocelovýho závěru časem skurvěj...
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Guerrero » Sob 11. Dec 2010 15:07:28

Takže ppk z Ulmu? No, co jsem se díval zatím v obchodech a netu tak všude jen S nebo E. Takže vybírat jen to bez "lomítka"?

Má klasický Walther nějaký poznávací znak?
Guerrero
 

Poslaťod Chorche » Sob 11. Dec 2010 15:57:39

PPK/S a PPK/E poznáš podle velký pažby, nehledě na to, že to označení maj na závěru.
Jináč klasický PPKčka se vyráběly i ve Francii a sou stejně kvalitní jako německý. Jináč fungl nový klasický PPK asi neseženeš, ale určitě seženeš kousek v pěkným stavu, před nějakejma 2 rokama se sem navezlo spousta téměř uloženek z Německa (mam 2 z týdle várky). Zbraně vypadaly jako nový, podle mě služební zbraně pošťáků nebo nějakejch ouřadů. Roky kolem 1950-1960.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chorche » Sob 11. Dec 2010 16:21:44

Koukam např. v BVSku maj pořád skladem http://www.bvs.cz/pistole_walther_ppk_765.html
a nebo v inzerátech lidí, co je nakoupili a ted je v krizi zase prodávaj...
http://forum.mujglock.com/p-walther-ppk ... t5468.html
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

PredchádzajúciĎalší

Späť na Členovia fóra

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť