Zahladené odsúdenie a podmienka bezúhonnosti

Ako a kde získať zbrojný preukaz, súvisiace právne predpisy, odborná príprava a odpovede na prípadné otázky.

Zahladené odsúdenie a podmienka bezúhonnosti

Poslaťod Michal2 » Ned 06. Máj 2012 23:32:19

zdravim, bol som v minulosti sudne trestany, jednalo sa o precin, po uplinuti zakonom stanovenej lehoty som poziadal o zahladenie a sud vyhovel takze register mam cisty a podla zakona by sa na mna malo hladiet ako netrestaneho, avsak okrem vypisu registra trestov (ten uz mam cisty) existuje aj odpis ktory sa vymazat respektive zahladit neda, tym padom nemozem vykonavat povolania ako napr. policajt, vysetrovatel, advokat, sudca... zaujimalo by ma ci mozem ziskat ZP?
Michal2
 

Re: ziskanie ZP

Poslaťod strelec » Pon 07. Máj 2012 8:20:05

Pre účely zákona o zbraniach a strelive sa na osobu ktorej bolo zahladené odsúdenie hľadí ako na bezúhonnú:
(§19) Za bezúhonnú osobu sa na účely tohto zákona (Zákon o zbraniach a strelive), okrem osoby, ktorej odsúdenie bolo zahladené, nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za ... vymenované rôzne §§.


Potom je tu ale ešte podmienka spoľahlivosti:
Za spoľahlivú osobu sa na účely tohto zákona nepovažuje ten ... kto podľa zistení útvaru Policajného zboru nedáva záruku, že zbraň nezneužije.

A práve toto ustanovenie si v praxi vykladajú rôzne.
A, F
Obrázok užívateľa
strelec
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Sob 04. Sep 2010 19:01:20
Bydlisko: niekde v SR


Späť na Zbrojný preukaz, zákony, odborná príprava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia