Nosiť náboj v komore alebo nie?

Ako a kde získať zbrojný preukaz, súvisiace právne predpisy, odborná príprava a odpovede na prípadné otázky.

Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod Peter123 » Sob 16. Apr 2016 0:28:34

Ahojte, chcem sa spýtať tunajších držiteľov sk. A, aký máte názor na nosenie náboja v komore? Aké sú pre a proti?
Peter123
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 20. Jan 2016 19:07:45

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod aux54 » Sob 16. Apr 2016 17:10:44

záleží od konštrukcie zbrane, napríklad pri glocku sa necítim komfortne s nábojom v komore, čiže ho tam nenosím
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod strelec » Sob 16. Apr 2016 19:14:03

nosenia naboja v komore prinasa podla mna viac nevyhod ako vyhod, moze nastat situacia ze ti zbran niekto bude chciet ukradnut z opaska a neobtiahnuta zbran ti dava viac casu nieco podniknut, eliminuje to aj riziko nechceneho vystrelu pri puzdreni (pri spomenutom glocku), atd. :arrow: iba nenabita zbran nevystreli :!:

rozumiem aj argumentom druhej strany - pocas utoku alebo pri zraneni sa zbran obtahuje tazko, naboj v komore moze byt pri NO vyhoda
A, F
Obrázok užívateľa
strelec
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Sob 04. Sep 2010 19:01:20
Bydlisko: niekde v SR

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod filip » Str 20. Apr 2016 21:39:28

aux54 píše:pri glocku sa necítim komfortne s nábojom v komore


smím se zeptat proč? pistole nevystřelí bez stisknutí spouště 8-)
Obrázok užívateľa
filip
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 15. Jún 2011 13:16:56
Bydlisko: Praha, ČR

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod aux54 » Štv 21. Apr 2016 1:08:50

problémom pri zbraniach tejto konštrukcie je, že nechcené stlačenie spúšte, napr. pri puzdrení (viď foto nižšie) deaktivuje poistku

glock_01.jpg

glock_02.jpg

glock_03.jpg

glock_04.jpg

glock_05.jpg

glock_08.jpg
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod Jeboslav » Uto 14. Jún 2016 21:41:05

No ja v komore náboj nosím aj v glocku a za 13 rokov žiadny problém :-) prvoradá je bezpodmienečná bezpečná manipulácia a aj spomínaný prípad s výstrelom pri dávaní zbrane do púzdra spočívala podľa mňa podľa fotografií v absolútne nevhodnom púzdre(nedostatočné prekrytie lučíka púzdrom, je malé). Keby mal riadne púzdro, sotva sa to stane, pri náhodnom bočnom záchyte spúšť nevystrelí, je tam poistka, musíš pretlačiť celú spúšť, neviem si to predstaviť ako by som ho musel cpať do púzdra aby som vystrelil. podľa mňa je to vec zvyku, ako kto chce tak nech nosí. Jediná nevýhoda môže byť ozaj keby ti niekto vytrhol zbraň, ale to by sa stať nemalo pokiaľ si človek dáva pozor...už ked nedávaš pozor ak prídeš o zbraň aj tak sotva stihneš reagovať...výhoda je, že v prípade nutnosti tasiť už nestrácam čas naťahovaním a predsa stres, spotené alebo skrehnuté prsty a nemusí sa ti podariť ani rýchlo natiahnuť...čiže ja som za náboj v komore...taktiež na kontaktné vzdialenosti môžeš strieľať okamžite od pása jednou rukou, pričom druhú máš voľnú, môžeš ňou odtláčať súpera alebo sa ňou kryť...ale samozrejme je to polemika a vec názoru a stotožnenia sa s tým. nie každý má z toho dobrý pocit.
Jeboslav
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 17. Júl 2013 10:40:16

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod strelec » Štv 22. Dec 2016 19:01:00

je toto to nevhodne puzdro?

kozene-puzdro-na-zbran.jpg
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
A, F
Obrázok užívateľa
strelec
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Sob 04. Sep 2010 19:01:20
Bydlisko: niekde v SR

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod idudor » Ned 08. Okt 2017 21:48:52

Ja osobne nosim podpazusne puzdro alebo v takej mini tasticke cez plece spolu s dokladmi atd, ale naboj v komore nie. Nosil som aj opaskove, ale prave v aute mi to pri sedeni prekazalo.
idudor
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str 11. Jan 2017 20:14:44

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod alex » Sob 18. Nov 2017 9:30:52

Ja nosim v podpazusnom puzdre tiez kvoli soferovaniu, a nosim s nabojom v komore (tsw 4566) z podpazusia ti ju nikto nevytrhne
alex
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 18. Nov 2017 9:28:14

Re: Nosiť náboj v komore alebo nie?

Poslaťod Peter123 » Sob 27. Jan 2018 14:36:08

Dík za názory. Ja mám glock a práve kvôli spomenutým "proti" u tejto zbrane nenosím náboj v komore.
Peter123
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 20. Jan 2016 19:07:45


Späť na Zbrojný preukaz, zákony, odborná príprava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť