Obranné Strelivo lugger 9mm

Diskusia o strelive. O strelive do krátkych a dlhých zbraní a jeho prebíjaní.

Obranné Strelivo lugger 9mm

Poslaťod idudor » Pia 24. Mar 2017 21:08:32

Zdravím, chcel by som sa informovať, aké obranné Strelivo pouzivate. Lugger 9mm.

Ja som si kúpil od fiocchi Black mamby, avšak kamarát ktorý je v tomto ako doma mi spomínal že sú expanzne a teda na obranu zakázané, len na športové účely.

Chcem si to teda potvrdiť, keďže predajca ma utvrdoval v tom, že ich môžem na obranu v klude používať.

Ďalej by som sa chcel spýtať, aké náboje uprednostňujete. Môj cieľ je v prípade obrany neohrozit náhodných okoloidúcich nejakou zbludenou strelou keďže celoplaste s ktorými trénujem majú vysokú priebojnost. Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
idudor
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str 11. Jan 2017 20:14:44

Re: Obranné Strelivo lugger 9mm

Poslaťod elado » Sob 25. Mar 2017 18:10:34

nie je to žiadne expanzné strelivo. je to obyčajné fmj strelivo.
elado
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 21. Mar 2013 8:42:44

Re: Obranné Strelivo lugger 9mm

Poslaťod Infinity » Pia 14. Júl 2017 15:51:45

Black mamba nie je čisté FMJ, je celokovová ako hovorí názov, ale má drobnú preliačinu v hrote. Problém môže nastať pri použití, po streľbe sa bude prešetrovať situácia a zbraň so strelivom skončí na KEÚ kde sa kriminalistický balistik vyjadrí či spĺňa alebo nespĺňa literu zákona. Na dotazy k tomuto strelivu som nedostal jednoznačnú odpoveď a preto volím radšej 100% FMJ flat point od iného výrobcu kde nie je ani náznak priehlbinky. Keď budú chcieť, po použití ťa potopia aj tak, ale môj názor je, že im netreba dávať zámienky navyše. ;)
Infinity
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 12. Nov 2012 13:52:02

Re: Obranné Strelivo lugger 9mm

Poslaťod elado » Str 06. Sep 2017 18:53:49

netreba sa báť, samozrejme človek nemá provokovať, ale zákon definuje jasne čo je dutina v hrote strely a tak isto aj čo to znamená expanzná strela. Treba čítať celú definíciu komplexne.
Samozrejme "odborník" z PZ môže vydať akékoľvek stanovisko, ale na to sú potom právnici, aby to dostali do mantinelov zákona.
Osobne BM nenosím, sú lepšie náboje na nosenie, aj keď BM lieta veľmi presne, až som prekvapený ako krásne sa s tým dá nastrieľať.
elado
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 21. Mar 2013 8:42:44


Späť na Strelivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť