.38 FMP od Magtechu a .38 FMJ Od SB

Diskusia o strelive. O strelive do krátkych a dlhých zbraní a jeho prebíjaní.

.38 FMP od Magtechu a .38 FMJ Od SB

Poslaťod Drirr » Uto 03. Okt 2006 15:59:26

Taxem měl konečně možnost provětrat buben . Kupil sem krabicu osmatřicítek FMJ od S&B a taky pixlu FMP od těch šejdířů brazilských z Magtechu .
S kámošem sme si zašli do naší poříční lokality, gde nikdo necárá bo je to tam fest zarostlý, testovat munici na tom co tam žije a roste ...

FMJ versus Habr - kmen cca. 40 cm průměr a hlína pod úhlem .


1.: Kura kery debil nechal doma špunty do uši !

2.: Rána z 8-10 metrů přímo do kmene = čistý průstřel a další strom za cílem dostává zásah, gdy ta kule asi ještě odlétla kajsik dále, bo na něm byla akorát ryha ... Druhá rána ze stejné vzdálenosti asi koupila v tem stromu suk, bo nevylétla a zůstala uvnitř ??? Divné . Po dalších asi 10-ti úspěšných průstřelech a sloupnutí okolní kůry jsou patrné zjevné svislé praskliny, jak došlo k narušení celého průměru Habru .

3.: Co se týká odrazu při střelbě do země ze vzdálenosti cca. 25 m pod úhlem baj oko - semtam se to šmeklo a putovalo někam dál do lesa, ale to bych řek, že to cinklo v te hlině o šutr . Jinak pohoda . Nevím co by FMJ tropilo na asfaltu něgde ve městě... :twisted:

4.: Můj dojem ? Příjemné zvonění v uších tak půl minuty po každém výstřelu, ale to že to projde prakticky nejtvrdším naším stromem Habrem a kule si putuje vesele dál mi nesedí ... Příště vemu hrot vrtačkou a nařežu žabikuchem !


FMP .38 Magtech versus lužní bordel a živočišstvo .

1.: Tak teda nevím čímto ty hovada v Brazílii plní, ale já bych to zakázal ! Výstřel bez sluchátek je už možná bolestivý a je více cítit ráz . Alespoň je vidět i na sluníčku pěkný zášleh z hlavně .

2.: Je to ještě jankovitější munice než od SB . Prakticky každý zásah do stromu, 8-10 m, pokud už nejni fakt hodně hruby, letí skrz a kidlí větve a jiné za cílem . Samo sebou rozptzyl na kmenu je věčí .

3.: Agresivní kunu co prskala a poté se snažila utéct, jsem umravnil na třetí výstřel, neboť do živého těžko trefit . Po bližším průzkumu zvířátko vypadalo jakoby rozpláclé, kdy zásah šel do trupu . Na omak klacke bylo tělíčko jako vypuštěný balůn, plný ovesné kaše a křupek . Jasně naznačen potom vstup po kuli i místo opuštění těla .

4.: Kuna nás poučila . Pokud v porovnání velikosti těla kuny (max 40 cm dlouhé) a kule .38 spl. kosti zvířete samy zatančí s orgány čardáš, je třeba volit pro grázly co nejvěči ráži, aby to chytla kost(i) . Paxe FMP munice vyplatí !

5.: Munice tohoto typu od Magtechu se mi NELÍBÍ .


:(




Ve volné čase opět podniknu ňaky hokus pokus, tagže otazka . Kaj se nejlepe daji kupit .38 spl., ale z čistě olověnou kuli a maji někde gumove projektyly ???
Drirr
 

Poslaťod Ares » Uto 03. Okt 2006 19:54:41

Doporučuji ti to příště raději zkoušet na nějaké střelnici s tolerantnějším správcem, než někde venku. To co tady píšeš svinsky zavání porušováním zákona
Ares
 

Poslaťod Drirr » Str 04. Okt 2006 15:25:30

Pokusy s gvéry v dolíku uprostřed bažiny, gde nepáchne ajni myslivec, natož turista mi přijde jako příhodné místo, co se bezpečnosti týče . Jinak jsem si vědom přýpadních pánů následků, sa neboj !!! A co se střelnice týče, fajn, ale po little neshodách, gdy nesmíš rostřelit ni blbou petku mi to přijde na pokusy sporé ...
Drirr
 

Poslaťod Ares » Str 04. Okt 2006 16:42:31

Já to samozřejmě chápu, ale bojím se, že některým lidem s hodností to že je to bezpečné místu bude úplně putna až dostanou hlášku že se v lese střílí
Ares
 

Poslaťod Drirr » Štv 05. Okt 2006 8:02:06

No jo, no jo ... Já to uznávám, každý je zodpovědný za své chování . Taxe li pak něco posere ponesu následky . Sem s tím smířen . Ale až objevím střelnici, gde se bude dát praktikovat něco takového, rád ji budu plně vzužívat !
Drirr
 

Poslaťod Chorche » Pia 06. Okt 2006 15:01:10

Docela mně překvapuje že osmatřicítka takle prostřelí strom. Jelikoš pistolová devítka to rozhodně nezvládá. Nicméně jak píše Ares, to střílení venku je dost vohubózní, protože to uslyší nákej pitomej důchodec a pošle na tebe orgány. A pak pánbu s tebou :cry: Naštěstí u nás v Třebotově je venkovní střelnice, kde si může člověk střílet do čeho chce, když si to přinese a pak uklidí. Takže na pokusy ideální a do zvířat zásadně nestřílim, takže mimo nich můžu do fšeho.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Zdenek » Pon 16. Okt 2006 12:15:35

Drirr píše:Pokusy s gvéry v dolíku uprostřed bažiny, gde nepáchne ajni myslivec, natož turista mi přijde jako příhodné místo, co se bezpečnosti týče . Jinak jsem si vědom přýpadních pánů následků, sa neboj !!! A co se střelnice týče, fajn, ale po little neshodách, gdy nesmíš rostřelit ni blbou petku mi to přijde na pokusy sporé ...


Moc se mi nelíbí co tady píšeš, střílet jen tak v lese a ještě na zvířata. Občas jsem si taky jen tak někde picnul do stromu nebo hlíny, až jsem si vyzkoušel na vojenské střelnici zápalnou munici, stopovku a civěl jsem, jak se to od země odráží a pod jakýma úhlama, tak mě to docela sevřelo hnědku.
Každý je odpovědný za své chování a nese si svoji odpovědnost, nechci a nemůžu někomu dělat školení, jen je třeba si představit, že by taková zbloudilá kulka v lese nějakého jiného testovacího pistolníka zranila nebo ublížila někomu tobě blízkému.
Zdenek
 

Poslaťod Milas » Pon 23. Okt 2006 23:26:54

Zdenek píše:
Drirr píše:Pokusy s gvéry v dolíku uprostřed bažiny, gde nepáchne ajni myslivec, natož turista mi přijde jako příhodné místo, co se bezpečnosti týče . Jinak jsem si vědom přýpadních pánů následků, sa neboj !!! A co se střelnice týče, fajn, ale po little neshodách, gdy nesmíš rostřelit ni blbou petku mi to přijde na pokusy sporé ...


Moc se mi nelíbí co tady píšeš, střílet jen tak v lese a ještě na zvířata. Občas jsem si taky jen tak někde picnul do stromu nebo hlíny, až jsem si vyzkoušel na vojenské střelnici zápalnou munici, stopovku a civěl jsem, jak se to od země odráží a pod jakýma úhlama, tak mě to docela sevřelo hnědku.
Každý je odpovědný za své chování a nese si svoji odpovědnost, nechci a nemůžu někomu dělat školení, jen je třeba si představit, že by taková zbloudilá kulka v lese nějakého jiného testovacího pistolníka zranila nebo ublížila někomu tobě blízkému.


Plne souhlasim se Zdenkem :evil:
Milas
 

Poslaťod Chorche » Uto 24. Okt 2006 8:35:30

No začínám mít trochu pocit, jestli to nebyla od Drira nějaká provokace. Možná mu křivdim, ale nedivil bych se, kdyby to byla hláška od někoho přejícího z gunšopu nebo střelectví... :roll:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Edelweiss » Ned 18. Mar 2007 22:48:06

To-Chorche
To spíš vypadá na nějakou Kremlovinu :wink:
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Ďalší

Späť na Strelivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia