.22

Diskusia o strelive. O strelive do krátkych a dlhých zbraní a jeho prebíjaní.

Poslaťod Chestnut » Pia 18. Dec 2009 22:35:50

Ptal jsem se na ty HVčka a řekl mi to co jsem si myslel. Je zbytečné to do toho cpát, protože na přesnost to nemá vliv. Jinak skousnout by to měla...
Chestnut
 

Poslaťod Chestnut » Pia 18. Dec 2009 22:52:30

Doma jsem vyštrachal tyhle poklady... :)
Do mojí pistole to není, ale sběratelský kousek to už je :-) Rok výroby 66 - pokud tomu dobře rozumím...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Chestnut
 

Poslaťod Chorche » Ned 20. Dec 2009 11:45:08

jojo, sice to vypadá jak do muzea, ale fsadim se že budou stále čerstvý a střelbyschopný :lol: Podobnej dizajn jako maj ty s.r. sem kdysi míval l.r. a chodily jedna báseň :lol: A ty ptáčnice to je tak na střelbu v obejváku na plechofky od piva :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Dancek » Ned 20. Dec 2009 14:44:05

Chorche : Stejně jako Ty předpokládám, že staré 22 Short budou chodit naprosto bez problémů, vystřílel jsem asi 1000 starých 22 LR S&B REX rovněž bez problémů, dokonce bych řekl, že rychlosti těchto starých nábojů byly vyrovnanější než nábojů Standard z nové produkce S&B. Snad se "uležely" a získaly na kvalitě, kdo ví ? A pak někdo řekne, že jediné víno stářím nabývá !!!
Nejsem si však už úplně jistý tím, zda je dobrý nápad střílet náboji 22 Flobert v obýváku do plechovek od piva. Hodně záleží na tom, z čeho budeš střílet, jestli z továrně vyráběného flobertkového revolveru, který těsně za nábojovou komorou upouští tlak a dáš si tu plechovku nějaký slušný "lapač střel", neviděl bych to nijak dramaticky. Pokud ale budeš střílet ze zbraně v ráži 22 LR, už bych si tak jistý nebyl. Mám vyzkoušené, že náboj 22 Flobert se špičatou střelou střílený z revolveru v ráži 22 LR s 6,5" hlavní na vzdálenost asi 4 m prostřeloval 2 cm silné prkénko z měkkého dřeva (silnější prkénko jsem nezkoušel). Ne že by se jednalo o nějaký extra vysoký výkon, výrobce píše okolo 40 J, ale na střelbu v pokoji, zvlášť když si chceš zachovat celou omítku a okna, bych je nedoporučoval.

Dancek
Dancek
 

Poslaťod Chorche » Pon 21. Dec 2009 10:48:17

no bylo to míňený jako natsáska a vtip samozřejmně :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chestnut » Pon 21. Dec 2009 16:21:24

Ve ctvrtek jsem vystrilel pouze 75 naboju. Vic jsem za hodinu nestihl...
Prvnich padesat bylo Lapua - standard plus, strilely bez zavady, ale zdalo se mi, ze nesou doprava. Vsechny zasahy byly v prave casti desitky.
Kdyz jsem strilel naboji Eley - club xtra, presnost byla mnohem lepsi, ale mel jsem dve vzpricene nabojnice na 25 vystrelech....
Zatim nechci delat zadne ukvapene zavery, protoze zbran mam novou a teprve si na ni zvykam. Vyzkousim i strelivo od ruznych vyrobcu a uvidim. HVcka do pistole cpat nebudu, zda se mi to zbytecne...
Chestnut
 

Poslaťod Dancek » Pon 21. Dec 2009 21:18:09

Možná jsem něco špatně pochopil nebo jsi se nevyjádřil přesně, ale jestli Ti střelivo Lapua střílelo doprava, doleva, nahoru nebo dolů je úplně jedno. Pro zkoušku přesnosti střeliva by ses měl zaměřit na velikost rozptylu, tj. na vzájemnou vzdálenost jednotlivých zásahů daným druhem nábojů. Pokud bude rozptyl malý a zásahy budou soustředěny některým směrem od záměrného bodu, dostaneš je do záměrného bodu seřízením mířidel. No a pokud bude rozptyl větší, je na čase zkoušet jiné střelivo.

Dancek
Dancek
 

Poslaťod Chestnut » Pon 21. Dec 2009 23:34:15

Tomu rozumim a vim o tom, ale opravdu jsem mel na vojenskem terci (nekryte lezici figura-nebo jak se to jmenuje) vsechny zasahy v prave casti desitky. Soustrely byly taktez v poradku a kdyz jsem zacal strilet naboji Eley, sli pekne na stred... Ale je opravdu mozne ze byla chyba u mne, preci jen to bylo prvni strileni....
Chestnut
 

Predchádzajúci

Späť na Strelivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť