Tombak Killer - žhavá novinka na trhu!!!

Mieridlá, optika, kolimátory, púzdra, čistenie a témy o nich.

Tombak Killer - žhavá novinka na trhu!!!

Poslaťod Edelweiss » Str 25. Feb 2009 23:01:09

Obrázok

N á v o d n a p o u ž i t í
Tombak Ki l l e r- for a l l s t e e l b a r r e l s


Úvodem všeobecně o čištění zbraní,

Ten to přpravek vznikl aby urychlil a zjednodušil činnost jakou je čištění zbraní, a pomohl k zlepšení střelby a prodloužení životnosti
tohoto drahého náčiní.
Úvodem bych chtěl zopakovat, že každá zbraň, puška, pistole azejména revolvery se svým relativně složitým mechanismem, by měly být vyčištěny a nakonzervovány co nejdříve po každém střílení. Máme vyzkoušeno, že zbraň přežije bez úhony několik dnů bez vyčištění, ale pak už se začnou objevovat známky poškození na exponovaných místech.
Dřevěné části se očistí na sucho, maximálně je lze otřít vlhkým hadrem. Je-li třeba opravit polituru, používají se speciální vosky na dřevo. Existují i specialní přípravky většinou na bázi lněného nebo teekoveho oleje.Běžně však pažba nevyžaduje větší údržbu.
Nejvíce znečištěnou a nejdůležitější částí je hlaveň, resp. její vývrt, a buben revolveru. Ani ostatní části, zejména u revolveru, nezůstanou bez karbonu vzniklého nedokonalým spalováním a zbytků mazadel. Zde bych chtěl upozornit, že použití některých méně vhodných druhů mazadel může způsobit nadměrnou tvorbu karbonu a zkomplikovat používání zbraně - do té míry, že není schopná další střelby bez předchozího vyčištění. Existuje řada speciálních přípravků, jen namátkou JIB solvent, Hoppe's Powder Solvent, Robla powder solvent, Balistol, Schaft, Gunfax, Birchwood black powder solvent, Warthog Cleaner a další. Všechny kovové součástky je po oschnutí potřeba řádně nakonzervovat. K tomu slouží různé oleje na zbraně, z nichž zase jen namátkou
uvádím - Olej na zbraně, Konkor, Legia-spray, Young, Expres oil, Rangoon oil, JIB Gun oil, Robla, Schaftol, WD-40, Cito, Balistol, Warthog, Birchwood a další. V zásadě vyhovují skoro všechny, a je jen věcí zvyku, který kdo používá. U moderních zbraní obvykle téměř nedochází ke kontaktu se spalinami mimo prostor hlavně, a navíc bezdýmný prach poměrně účinně hlaveň vypálí. Například takový Konkor vyvíjí při střelbě nadměrné množství karbonu (u revolveru Remington po cca 20 ranách nejde otočit válcem), ponechává zbraň na povrchu neustále nepříjemně mastnou na omak, nepříjemně páchne, a o jeho konzervačních schopnostech ve vlhku již dnes také nejsem přesvědčen. Vyplatí se vyzkoušet si i jiné přípravky, např značky Parker Hale, které vesměs tyto nepříjemné vlastnosti nemají.
Ještě bych se zmínil o speciálních přípravcích , existují přípravky na opravu a údržbu politur a dřevěných částí, jako například řada Schaftwax. Používají se také přírodní vosky, včelí vosk, nebo vosky z pryskyřic stromů. Závěrem bych chtěl všem uživatelům popřát dobrou mušku a hodně potěšení ze střelby s jejich zbraní.

Upozornění:

Při čištění pokud možno nepoužíváme mosazné nářadí,TK reaguje s mědí a jejími slitinami. Pokud předsi jen k tomuto dojde tak okamžite oplachneme v benzinu či lihu a odmastíme do sucha.Toto platí i při nechtěném potřísnění těchto materiálů na zbrani.TK lze použít i k čištění zašlých součástek s včetne mosazi avšak je nutno po té důsledně neutralizovat účinky TK benzinem nebo lihem.Tombak Killer je neutrální ke dřevu a k většině plastů avšak snažíme se kontaktu vyhnout.Poškozuje polituru která se musí poté opravit

Doporučený pracovní postup:

Naneseme TK do vývrtu a lehce protahneme aby vznikl film a necháme cca 5 - 10 min.působit,poté protáhneme opět namočeným hadříkem
a opět necháme působit.Tento postup opakujeme tak dlouho dokud se nepřestane hadřík barvit do modra.Poté vytřeme suchým hadříkem
do sucha a v případě,že zbraň ukládáme na déle než cca 48 hodin,protáhneme ještě konzervačním olejem.Tombak Killer zanechává
sám o sobe mastný povrch ale nemá konzervační účinky jako zbrojní olej.Doporučuji dbát na to aby se TK neostal mimo ocelové části
zbraně a v případě,že se tak stane,ihned otřít olejem nebo benzinem.


Další info na www.lumberjack.estranky.cz
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod AL01 » Pon 02. Mar 2009 19:27:13

WD40 a konkor 101 mi na pucování stačej 8)
AL01
 

Poslaťod Edelweiss » Pon 09. Mar 2009 0:50:12

To- AL
No až tě zbaví mosazi tak ti to budu věřit.Mně od ní nepomohly.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod AL01 » Štv 12. Mar 2009 20:15:41

Že bych měl v hlavni mosazy, že by skrz ní nebylo vidět... . Mě takovýhle zázraky přídou jak zimní gumy, nějakej účel to mít bude, ale desítky let sme se bez toho obešli a taky sme živý :-) Pro mě inovace v čistění končej u bore snake, kterej sem si před lety pořídil.
AL01
 

Poslaťod Edelweiss » Štv 12. Mar 2009 23:18:03

To- AL
Mně ta mosaz vadila vždy,už je mi volná,v hlavni ji nemám.Jinak při rekreační střelbě poznáš prd jestli se ti plátek u výstřelu odloupl nebo ne.Já to nepoznám ani u kulovnice ale pro pocit klidu jí mám 100%čistou.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod Chorche » Pia 13. Mar 2009 18:06:52

zimní gumy sou určitě velkej pokrok. Jednak byly i dříf, pamatuju hodně hrubý vzorky na žigulech a stodvácách nebo dvanácettroskách, ale hlavně vim jakej rozdíl je ject po ujetym sněhu na letnákách a na pořádnejch zimákách... Bych moch vyprávět, bydlim na kopci a když napadne, tak se chytá tak 50 % aut... ty na zimácích :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43


Späť na Príslušenstvo a doplnky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť