OPTIKA - sport/lov (zkušenosti, rady, typy...)

Mieridlá, optika, kolimátory, púzdra, čistenie a témy o nich.

Poslaťod Chestnut » Uto 24. Nov 2009 19:17:48

lepší světlosběrnost mám taky radši, už kvůli tomu, že nemám úplně nejlepší zrak...

Chorche píše: Obrazně řečeno tlustá a krátká roura :D

bavíme se pořád o zbraních? :P
Chestnut
 

Poslaťod Chestnut » Uto 24. Nov 2009 22:55:12

Ares: tak tohle mě akorát tak přesvědčilo o tom, že si nemám nic kupovat a můžu se jít tak akorát hrát s kuličkama na písek! to bylo tak daleko, že po výstřelu ještě nějakou dobu čekal, než mu to tam doletí! fakt borec :)
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Uto 24. Nov 2009 23:20:04

Špatně se na to díváš. Musíš počítat s tím, že zvuk musí letět cestu zpět ke střelci. I s 308 čekáš na zvuk gongu na 700m dobré 3s od výstřelu. Něco přes 1s letí střela tam a něco přes 2s letí zvuk gongu zpět.

A navíc, nedívej se na cizí výkony stylem: "Tohle nemůžu nikdy zvládnout, tak to raději nebudu dělat".

Zkus se na to raději dívat stylem: "Co můžu udělat líp, abych to zvládl i já"?
Ares
 

Poslaťod Chestnut » Str 25. Nov 2009 18:18:06

opět pravdu díš :) zapomněl jsem na fyzikální zákony. to ale nemění nic na tom, že střílet na takovou vzdálenost přes mířidla, je kumšt.

díky za motivaci, ale takový přístup nemám, byla to spíš okamžitá reakce na to video. vím, že nikdo si svoje dovednosti z prstu nevycucal, většinou je to výsledek tvrdé práce...
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Str 25. Nov 2009 21:28:14

To že střílet to přes otevřená mířidla je umění to je jednoznačně pravda. Střílet to s optikou taky není žádná prdel. Ještě před týdnem bych ti řekl, že není problém, protože na Slovensku (hned za hranicemi) jsou závody na 700m každý měsíc a lidi z Prahy tam jezdí, nebo jezdili taky. Ovšem teď se neví, jak to s těmi závody bude vypadat. Přihodila se tragická událost s člověkem, který tyto závody organizoval, tak je budoucnost silně nejistá :cry:
Ares
 

Poslaťod Chorche » Pia 27. Nov 2009 16:35:46

Jojo, na 700 metrů bych netrefil ani stodolu :lol: Dělaj mi problém takový ty balistický výpočty. O kolik víc mířit nahoru, jak fouká vítr atd. Já rači střílim jenom tak daleko, kdy tydle faktory ještě nehrajou roli. Prostě simple zamířit a vystřelit. A ne dumat kam mířit aby to dopadlo na cíl. Na tydle dálky rači použít řízenou raketu... :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chestnut » Sob 28. Nov 2009 12:37:35

Dost mě překvapuje, že se střílí na takovou vzdálenost (700m). Vím, že vojáci trénují až na 1km, ale oni si uzavřou prostor a mají vystaráno, kdežto v civilu to taková legrace není. O to je to horší, že taková možnost byla a je teď ohrožena :( Snad to někdo vezme za něho...
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Sob 28. Nov 2009 12:47:16

Taky v to doufám. Na příští rok je naplánovaný 3x kilometr a každý měsíc 700m, tak by byla opravdu škoda o to přijít, zvlášť když je ten systém soutěží dost pěkně rozběhnutý. Mrkni na www.apss.sk
Ares
 

Poslaťod Chestnut » Sob 28. Nov 2009 17:57:48

"apss" vypadá opravdu zajímavě, ale napřed musím dát dohromady zbraň, potom dlouho trénovat a pak někam vyrazit ;)

Chorche: ne že bych tyhle věci ovládal (výpočty střeleckých faktorů), ale dost mě to láká. líbí se mi, že člověk musí mít zkušenosti, najít si správný náboj a hlavně, pořádně to promyslet, než zmáčkne spoušt. :)
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Sob 28. Nov 2009 19:14:51

Nejlíp natrénuješ na závodech. Taky jsem nevěřil, ale je to tak
Ares
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príslušenstvo a doplnky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť