Jaký druh ruské montáže na kosu???

Mieridlá, optika, kolimátory, púzdra, čistenie a témy o nich.

Jaký druh ruské montáže na kosu???

Poslaťod mprdul » Uto 30. Okt 2007 8:36:18

Zdravím :D
potřebuji radu odborníků:
zvažuji pořízení optiky na Hermexe, ale váhám mezi druhem montáže. Jedna je na SVD- http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=632,
druhá na AK- http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=631 . Jaký je mezi nimi rozdíl, resp. má některá z nich nějakou výhodu / nevýhodu, kvůli které se vyplatí si daný druh montáže pořídit. Kromě toho, že jedna vypadá složitěji (SVD) než druhá, tam moc rozdíly nevidím :?
A poslední dotaz- předpokládám, že tyhle montáže jsou rychloupínací- máte někdo zkušenost s některou z nich- jak drží nastřelení, pokud je budu častěji snímat ze zbraně? To je taky můj základní požadavek na ní- budu jí často sundavat / nandavat, tak potřebuju, aby mi držela dobře nástřel.
Budu vám velice vděčný za sdělení vašich názorů a zkušeností.
mprdul
 

Poslaťod Chorche » Uto 30. Okt 2007 17:18:03

No, já ti bohužel neporadim, protože sem řešil sice montáž na kosu, ale ne na optiku ale na kolimátor. Montáže na optiku sem viděl i český ale byl to takovej hnus že bych si to na to nedal. Todle tvoje taky vypadá dost tragicky, takže těžko říct. Asi bych spíš něco nechal udělat podle svejch představ.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod AL01 » Uto 30. Okt 2007 19:14:33

stranová montáž nejni žádnej zázrak, dělaj se i přímo na sa 58. Mi příde lepší si dát raily na lauf nebo předbažbí a na to kolminátor, 58 nejni sniperka.
AL01
 

Poslaťod mprdul » Str 31. Okt 2007 6:51:40

díky za ohlasy :D
ale na nadpažbí mám kolimátor, no a na straně bude optika, tak můžu rychle rozhodnout, přes co budu mířit. Takže ta stranová montáž tam musí bejt :?
Jinak vím, že to není sniperka, ale na 100 metrů zas nevidim předmět o velikosti 10x10cm (pokud to není teda černej flek na bílým papíru), kort pokud je to třeba v chroští, tak prostě to normálně přes pevný nebo kolimátor neuvidím. proto ta optika-chci to mít univerzální, a na 100 metrů je přesnost dostatečná
každopádně díky za názory :wink:
mprdul
 

Poslaťod Chorche » Str 31. Okt 2007 11:09:48

Teť bys nám moch ještě říc do jaký války s čongama se chystáš, že je chceš trefovat krs křoví :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod mprdul » Str 31. Okt 2007 13:25:00

To bohužel nevím, co se kde vyskytne, ale radši budu připravenej na všechno 8)
Jeden nikdy neví, co se kde semele, a tady už byl nějak moc dlouho klid :twisted:
možná je to klid před bouří :D
ale z praktickýho hlediska mi příde rozumný mít to vytuněný na každou situaci, pokud k tomu mám možnost a prostředky, a navíc přes net optika i s montáží za 150 USD- nádhera při dnešním kurzu dolaru
mprdul
 

Poslaťod Chorche » Str 31. Okt 2007 14:25:45

Jo tak takovej přístup ti chválim :twisted: , f tom se naprosto schodnem. Taky razim heslo že je třeba bejt připravenej na fšechno. I dyby to měly bejt třeba jenom ufoni :lol:
Nicméně k těm montážím - možná se pletu, ale ákáčka sou lisovaný z plechu, kdežto naše kosy sou pevný - spůsob montáže tý montáže bude asi jinej. Jesli fak rači nekoupit tu českou boční co je na kosu přímo určená. Fakt je že vypadá hnusně, ale to ty jaxi sem dával taky. Já bych to asi fak řešil rači koupí nějakýho skoupu klidně v číně (přes ebay), tam to stojí pár doláčů (Např. TASCO) a zbejvající prachy bych vrazil do nějakýho nástrojaře kerej by mi tu montáž vyrobil podle mýho přání. Ideálně z duralu.
No a nebo jaxem psal vejš - montáž jenom na kolimátor a toho skřeta v roští pokropit pseudodáfkou (cukatůrou v ukazováčku). A vona by se náká koule chytla :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chorche » Str 31. Okt 2007 14:29:37

Jo ještě sem našel todle, jeto sice hliník, ale za ty prachy bych to skusil : http://cgi.ebay.com/Metal-Sight-Scope-M ... dZViewItem

a tajdle k tomu kukátko : http://cgi.ebay.com/6-24x50-mm-Red-Gree ... dZViewItem
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod mprdul » Štv 01. Nov 2007 6:48:20

jo, to kukátko je pěkný, má i dobrý parametry, ale je to číńan a na zbraň si dám i slapší kukr, ale prověřenej, a že rusové to mají odzkoušený v i v akci :twisted: a přesně na tehle náboj a variáblu moc nevěřim- čím víc součástek tím větší možnost poruchy
navíc mě děsí představa: všude je krize, potraviny a benzín už nejsou, anarchie :shock: no a mě se při obraně /lovu rozsype optika a nebo se tam jenom něco povolí a když je každej náboj nenahraditelnej, tak je to pak průšvih :?
ale možná sem třeba rusové prdnou jednu raketu, a tyhle obavy jsou zbytečný :D
a vzhled- mě se líbí, jsem spíš proruskej než proamerickej :x
takže se mi kroutí vlasy (který už nemám), když vidím pažbu z M4 na kose-hnus velebnosti :o
a ta montáž se mi docela líbí, až to nějak vyšperkuju, bude to stát za to :wink:
ale díky za podnětné názory a informace, ještě to musím promyslet, než do toho nějak vrtnu
mprdul
 

Poslaťod Chorche » Štv 01. Nov 2007 9:53:17

no na tý případný poruchovosti něco je, to máš pravdu. No tak uvidíš sám a dej pak vědět jax to vymyslel, třeba se pak povopičíme :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Ďalší

Späť na Príslušenstvo a doplnky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť