Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Diskusia o nožoch, dýkach, bodákoch, teleskopických obuškoch, tonfách a iných chladných zbraniach.

Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Poslaťod filip » Štv 29. Mar 2012 13:26:16

Řeším dilema, v dohledné době si chci doplnit výbavu auta o teleskopický obušek. Všichni mi doporučují kalený, prý víc vydrží, ale na druhé straně nekalený je levnější a obušek nemíním používat denně :D opravdu pouze v nutné obraně nebo krajní nouzi ... ví někdo poradit jaké jsou pro a proti?
Obrázok užívateľa
filip
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 15. Jún 2011 13:16:56
Bydlisko: Praha, ČR

Re: Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Poslaťod Chorche » Pia 30. Mar 2012 12:07:26

myslim si že do auta se tadle věc moc nehodí. Protože se s ní blbě manipuluje skrs vokýnko. Lepší je mít buď pepřák nebo paralyzer nebo kombinaci obojího. Stáhneš vokýnko, vopepříš si útočníka a následně vogriluješ :mrgreen:
S obuchem budeš muset vylejzat z auta, což podle mě neni moc dobrý. Když můžeš vylýst z auta, tak je lepší uject.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Re: Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Poslaťod filip » Str 11. Apr 2012 5:28:28

těch možností je více a pečlivě jsem zvažoval několik, ze všech mi teleskop přijde jako najrozumenšia volba, otázka akorát zní, zda stačí nekalený teleskop nebo raději zainvestovat do kaleného
viděl jsem situaci, kdy pepřák neúčinkoval (asi 100kg rozzuřený opilec), no a oběť se obešla se zlomenou rukou, dokud se útočníka podařilo zpacifikovat :viking:
Obrázok užívateľa
filip
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 15. Jún 2011 13:16:56
Bydlisko: Praha, ČR

Re: Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Poslaťod Chorche » Str 11. Apr 2012 8:51:17

to máš jistě pravdu, že pepřák nemusí účinkovat hned, proto sem řikal ideálně v kombinaci s paralyzerem (já mam třeba v autě ve dveřích stabilně scorpy max, což je právě dva v jednom :mrgreen: Vozil sem kdysi golfovou hůl, ale po jednom incidentu, kdy mě skrz otevřený vokno dal borec ránu a já přivázanej neměl šanci ani pro tu hůlku dozadu šáhnout sem usoudil, že takovýdle věci sou k ničemu. A tahat na něj kvér kvůli facce je nesmysl. Takle dyš sem viděl že se blíží, moch sem šáhnout do dveří pro dva v jednom a následně jaxem psal v minulym příspěvku. Proto si myslim že obuch na tom bude stejně jak ta hůlka. Na ulici možná dobrý, ale v autě seš svázanej a nemáš prostor k nákýmu ohánění se. Já po týdle zkušenosti pořídil dva v jednom...
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Re: Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Poslaťod filip » Sob 28. Apr 2012 4:28:20

paralyzer mi přijde jako nejhorší možná volba z několika důvodů -
- možnost použít jen z bezprostřední blízkosti útočníka (žádný odstup)
- nutnost kontrolovat a měnit baterie (vznikají zbytečné náklady, nemluvě o následcích pokud se na to zapomene :cry: )
- učinnost je velmi diskutabilní, znám případy kdy paralyzer složil útočníka hned, ale i takové, kdy tentýž paralyzer neúčinkovala na člověka vůbec, je to velmi individuální. Na youtube se dají najít videa jak se s ním baví děcka:




Obrázok užívateľa
filip
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 15. Jún 2011 13:16:56
Bydlisko: Praha, ČR

Re: Teleskopický obušek - kalený nebo nekalený

Poslaťod Chorche » Pon 07. Máj 2012 20:52:18

no nebude paralyzer jako paralyzer. Sem ti dával typ na ten co mam já. Ten jede na dvě 9V baterky, když tam dáš nějaký kvalitní a nebudeš škrtat na prázdno, tak ti tam v pohodě vydržej dva roky. V době gdy sem ho kupoval (tak kolem roku 2003) ho vydávali za nejvýkonější na trhu. Taky to škrtání má trochu vostřejší zvuk neš u těch z youtube... :twisted:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43


Späť na Nože a ostatné chladné zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť