Čo ma dnes nahnevalo...

Všetko čo sa netýka ostatných tém tejto diskusie.

Čo ma dnes nahnevalo...

Poslaťod JanTkac » Pon 15. Júl 2013 15:02:47

pluska.sk píše:Minister Galko sa aspoň o vojakov staral, na rozdiel od tohto pána, ktorý iba demoralizuje a decimuje armádu.

Pre túto vetu na sociálnej sieti sa skončila dvanásťročná vojenská kariéra rotného Michala Hlatkého. :roll:
zdroj: http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/p ... booku.html
JanTkac
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob 18. Dec 2010 15:14:13

Re: Čo ma dnes nahnevalo...

Poslaťod filip » Pon 15. Júl 2013 18:40:37

to je neuvěřitelné :shock:
Obrázok užívateľa
filip
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 15. Jún 2011 13:16:56
Bydlisko: Praha, ČR

Re: Čo ma dnes nahnevalo...

Poslaťod aux54 » Pon 15. Júl 2013 18:49:52

Prečo? Uvedom si, že vojaci a civilisti majú rozdielne práva a povinnosti. Podľa mňa urobil chybu, OSSR sú zo zákona apolitické, vojak by nemal verejne prejavovať svoje politické preferencie.

Na druhej strane služobný pomer sa zakladá k štátu, nie k vládnucej politickej strane či ministrovi obrany a vyhadzov, alebo dokonca trestné stíhanie za takúto hlúposť je silná káva :(
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Čo ma dnes nahnevalo...

Poslaťod BKSL » Uto 23. Júl 2013 21:33:33

Zaujimavostou je ze presne takto to funguje aj v sukromnych firmach.
Prejavite svoj nazor a nasledne na to vas vyhodia za uplne nieco ine co maju prave legalne po ruke.

Otazka je, co je este prirodzena loajalita voci firme a co uz "drzim radsej hubu lebo ma vykopnu".
Cim je doba horsia tym sa standardna loajalita posuva smerom k diktature a cim doba lepsia tak naopak.

Ono uz samotna existencia "zamestnania" vojak bude neskor chapana ako porusovanie ludskych prav.
Samotny vojak sluzi v lepsom pripade ako pasivna demonstracia sily, v horsom na zabijanie inych ludi.

Tym chcem povedat ze ked niekto vstupi do armady tak sa stava dobrovolne lacnym strojom na plnenie rozkazov bez moznosti vlastneho nazoru. Armada nie je demokracia alebo nejaky druh vse-spravodlivej a moralnej institucie. Armada je len demonstracia sily toho kto ju ovlada.

A to ze smeraci jednali ako jednali je sposobene Fico-absolutizmom a v pripade tejto vladnej skupiny v tom nevidim nijake vychylenie od ich normalu. To ze ich normal je absolutizmus je uz o niecom inom.
Za sprostost sa vzdy draho plati, najprv preemotivovana Radicova zvali vladu a potom Fico vacsinu opije rozkom.
Za vsetko si vlastne mozeme sami, politici su len nasim zrkadlom a ponukaju nam vacsinou len to co chceme v odraze toho zrkadla vidiet.
Obrázok užívateľa
BKSL
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 13. Apr 2013 21:04:04

Re: Čo ma dnes nahnevalo...

Poslaťod JanTkac » Štv 25. Júl 2013 11:52:25

Všetko je to o ľuďoch. Ak sa nezmení myslenie ľudí, vždy budeme tam kde sme.
JanTkac
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob 18. Dec 2010 15:14:13


Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť