Walther P22

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Walther P22

Poslaťod Chorche » Pon 20. Nov 2006 11:14:40

Taxem v BVSku pořídil jetou P22 a vo vejkendu jí řádně provětral. Vystřílel sem asi 600 ran z vobou laufů. Všechno HVčka Cyklon od Remingtnu. Z těch 600 se jedna sekla v závěru a dvě nevystřelily (podle mýho slabá bicí pružina na kohoutu, protože dírky na hilznách sou poměrně malý - vobjednal sem novou pružinu) Takže kecy vo tom jak je nespolehlivej a jaxe seká mi přídou poněkud typycky český (rozšiřovaný lidma kerý to neměli nikdy v ruce ale věděj vo tom všechno...).
Na krátkej lauf se dá trefovat celkem bez problémů na 25 m do černýho, na dlouhej se mi podařilo sundavat na 25m nábojnice vot brokárny (ne sice jednou ránou, ale i tak to beru jako úspěch) :twisted:
Náhodou se na střelnici vyskyt ještě jeden maník s funglofkou P22 a s kolimátorem a po nastřílení ty nábojnice trefoval s krátkym laufem jednou ranou :shock:
Jinak parádně mi sedne do ruky, mý drahý polovičce Andy taky. Ani s HVčkama nijak výrazně nekope, dá se stejně dobře střílet jednou rukou jako oběma.
Jediná nevýhoda je že se strašně zasírá spouštovej mechanismus. Už když sem ho kupoval tak v tom drhlo jako by tam byl písek a po střílení ještě víc. Záchyt závěru de dík tomu dost stuha. Včera sem to samozřejmě rozebral do šroupku a vyčistil, tak uvidim jak to bude dlouho trvat neš se to zasere znova.

Obrázok
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod golfkiller » Štv 03. Máj 2007 19:01:10

taky o ní přemýšlím je to mooc pěkná pistolka :wink:
golfkiller
 

Poslaťod Edelweiss » Štv 03. Máj 2007 20:06:13

Já ji měl a upřímně jsem rád že jsem se jí zbavil.To nic nemění na tom že jsou lidé co s ní jsou spokojeni.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod Chorche » Pia 04. Máj 2007 8:28:10

No po těch pár měsících musim říct, že sem spokojenej víc neš dost. A hlavně Andy, kerá s ní střílí. Velký ráže nemá ráda, ale z malorážek jí to de moc pěkně :twisted:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod BigRoman » Pia 04. Máj 2007 20:11:52

Taky si myslím , že je to povedená pistolka pro ty co nemusí mí t min.45-cítku.Před rokem jsem si z ní bouchl na střelnici, pocit dobrý , trefy výborný. :D
BigRoman
 

Poslaťod kacerdonald » Pon 14. Máj 2007 11:54:55

P22 je spolahlivá a veľmi presná zbraň ale treba jej dať bud minimag CCi po 2,20sk alebo REX ky tie beriem po 1,2sk. Pokial daš American Eagle alebo Blazer po 1,3sk tak neobtahuje záver. Má len jednu pružinu vo výbave a je silná.
Idealna zbraň pre ženy je trošku menšia ale to vôbec nevadi strieľa sa s tohu super. Trafiš aj na 50 m drevenne kolečko o priemere 13cm zavesene na drotiku.
Strieľam s nej každu nedeľu cca 400 nabojov.
kacerdonald
 

Poslaťod Chorche » Pon 14. Máj 2007 12:26:30

Už sem to psal vo thread vejš, ale pastnu to i sem :

mě waltr žere všechno kromě subsoniků. Dokonce i komunistický S/Bčka. Nicméně kupuju za 1 Kč HVčka od Remingtnu který se mi jevěj jako dobrej poměr cena/výkon/přesnost.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chorche » Pon 14. Máj 2007 12:29:15

Zapoměl sem ještě dopsat že ta deklarovaná zmlsanost P22 byla prej způsobená u prvních sérií zásobníkem. Pak je nějak upravili a od tý doby by měli žrát všechno. Protože mě se opravdu snad ještě nestalo že by mi to nějaký náboje (krom těch subsoniků) neschrouplo.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Kvakos » Pon 24. Mar 2008 1:28:16

No,já ho měl a sem rád že říkám že měl...Pistole není původně dělaná jako ostrá ale jako plynovka.Po 1000 výstřelech závěr zhoblovanej jak kdyby měl půl mega,zásobníky sem měl nový,ale pokud sem nedal HV tak mi první náboj nepřebil.Je pravda že pěkně seděl v ruce,byl lehkej a překvapivě přesnej,hezkej,ale kvalita materiálu německá určitě nebyla.
Kvakos
 

Poslaťod Chorche » Pia 28. Mar 2008 20:35:25

No asi záleží na kusu, těžko říct. Já z něj už vysypal hodně 500ti kusovejch balení nejrůznějších HVček a nic ohoblovanýho nemam (a to nemluvim o tom, že sem ho nekupoval novej). Jeden čas sem ho i nosil (když čekal keltek na novej lauf) a ani z venku se tim nijak neošoupal.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Ďalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť