S&W - M&P9, CZ 75 SP-01

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

S&W - M&P9, CZ 75 SP-01

Poslaťod RASN » Pia 12. Sep 2014 13:49:15

Čaute,
chcel by som sa opýtať na osobné skúsenosti s týmito zbraňami, či už na pozitíva, ale tak isto aj negatíva. Uvažujem nad kúpou jednej z nich a rád by som sa dozvedel čo najviac názorov, či to bude dobrá kúpa alebo skor nie.
Vopred ďakujem za odpovede :shoot:
RASN
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 12. Sep 2014 13:39:56

Re: S&W - M&P9, CZ 75 SP-01

Poslaťod filip » Sob 13. Sep 2014 14:17:46

SP01 nevlastním, ale byl jsem příjemně překvapen, dobře sedí v ruce, ale to je individuální.. vadí mi na ní akorát vnitřní opracování, vzhledem k tomu by mohla být i cena nižší, 1. třídu asi neseženeš a je na můj vkus trochu těžká (díky čemuž méně kope)
Třeba kupovat po vyzkoušení a ne podle toho, jakou reklamu má která zbraň. :)
Obrázok užívateľa
filip
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 15. Jún 2011 13:16:56
Bydlisko: Praha, ČR

Re: S&W - M&P9, CZ 75 SP-01

Poslaťod Infinity » Pon 06. Okt 2014 19:30:06

SW MP9 je dobrá, poctivo spracovaná pištoľ v obdobnej konštrukcii ako Glock. Keď položís závery vedľa seba ťažko hľadáš rozdiely. Strieľa spoľahlivo, len presnosť nie je jej špecialita ak chceš strieľať mierenku na 25 alebo 50, tam sa prejavujú neduchy mekej spúšte ala moderný Glock ktorá je delená z dôvodu bezpečnosti, tvári sa pri pomalom spúšťaní gumovo a neisto a to mierne kazí rozptyl. 100 zo 100 nesraví ale na 25m z čierneho priemerný strelec nevyjde. Pri rýchlej (combat) streľbe je to ale paráda a radosť strieľať, na to je spúšť jedna balada. Strelecké vlastnosti obdobné ako Glock ale nič netlačí do prsta ako jazýček na Glocku. Nie je vyberavá na strelivo, super sa drží a dobre vyzerá. To je osobná skúsenosť SW som mal a G aj mám. S ČZ mám len samé zlé skúsenosti, aj keď nie s SP01 ale 85 kou. 85 zádržka aspoň 1 na krabičku patrónov a jednanie ČZ ako výrobcu no coment. Ja ČZ-tu už určite nie, ale to je len môj osobný názor, ktorý som si vytvoril so skúseností svojich a používateľov čo poznám a medzi nimi veľa spokojných nepoznám (ale sú aj spokojný). Preto sa aj jazdený glock predáva za vyššiu cenu ako ČZ a to majú rovnakú nákupnú cenu ako nové a často je ČZ-ta ako nová ešte drahšia ako o pár rokov je to už úplne naopak.
Infinity
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 12. Nov 2012 13:52:02


Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť