Pistole pro denní nošení v ráži 9mm - aneb události v Norsku

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Pistole pro denní nošení v ráži 9mm - aneb události v Norsku

Poslaťod macek73 » Pia 29. Júl 2011 19:31:59

Tak jsem poslední dobou zlenivěl až jsem i kvér přestal nosit. Jenže smutné události v Norsku mne opět probudily z letargie, pak mi kamarád říkal, že na křižovatce na něj chlap vytáh bouchačku ... tak si říkám, že je zase čas nosit železo u sebe. Jenže jaký. Skoro všechno co mám je upravený pro sportovní střílení a většinou velký. Pak se mi tu válí CZ 50 (stará dobrá a musím říct , že i spolehlivá a hlavně placatá) nebo revolver SW 36 .38 Spec.
Tak jsem začal uvažovat o nějaké super modernizaci a hlavně důraz je na dostatečný výkon, slušná přesnost a váha.
Nedávno se objevil Ruger LCP a tento měsíc LC9 - fakt moc pěkný bouchačky. Zatím jsem to viděl ale jen na internetu. LCP ale skoro nemá miřidla a to v krizové situaci může být problém, alespoň pro mne jako sportovního střelce. U kámoše jsem také viděl Diamond Back ráže .380 AUTO, překvapivě malinký a moc pěkně to trefuje. Glock je strašně tlustej a nějak ho nemusím.
Zajímá mne váš názor na to co nosit a proč. Ledvinku tahat nechci, každej ví co tam je a k obleku se to jaksi nehodí :wink:
macek73
 

Poslaťod Chorche » Uto 02. Aug 2011 18:31:31

No já to uš psal víckrát - na dení nošení nosim kelteca v 7,65. je to stejnej tvar jako LCP, ale na rozdíl od něj má klips a dá se nosit tim pádem v kapse. Neni nic lepšího pro naše podmínky (kdy musíš nosit skrytě. Můžeš to nosit i v kraťasech v létě a nigdo nic nepozná. A se starejma samopalákama z vlašimi to vrtá líp jak luger...
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod macek73 » Str 03. Aug 2011 8:40:03

ok, podívám se na to. Jo mám CZ 50 a to jak vrtaj starý vlašimský vím dobře :wink:
Na druhou stranu ale spíš jde o stop efekt než o penetraci.
Měl jsem v ruce ten Diamond Back v 9 Br. a to je teda taky mazel. To se dá dát i do kapsy u košile a každej ví prd a při tom to i trefuje na 15m moc pěkně.
macek73
 

Poslaťod Chorche » Štv 04. Aug 2011 10:18:11

No a keltek má na rozdíl od CZ50 uzamčenej závěr, takže se výkon teoreticky o něco navýší (lauf je zase kratší, pravda). A vzhledem k tomu, že ráží 7,65 bylo ve 20. století zabitejch asi nejvíc lidí usuzuju, že je to ráže dostatečná :lol: Mam tu ráži v kelteku rád, protože to nijak moc nekope, dá se s tim trefovat (posledně sem byl na jednom kurzu střelecký sebeobrany, všichni tam měli glocky v lugru, jen já s Andy 7,65 - já v kelteku a vona v PPK). A bez problémů sme plnili stejný disciplíny. Při střelbě do izraelskejch plastovejch poprů, kerý sou navržený tak aby simulovali opravdový bojový poškození (tzn. padnou až když je trefenej opravdu "mrtvej") sem s keltekem dokonce skolil popry na míň ran než glokaři. Obvykle stačili dvě rány. No a vzhledem k tomu, že keltek v 7,65 pojme o jeden náboj víc než v 9 Br. myslim neni co řešit.
Jináč ten Diamond Black má nevýhodu stejně jako LCP - nemá postraní klips, bez kterýho je nošení v kapse nesmysl. Protože se ti v kapse bude různě otáčet a nikdy nevíš v jaký poloze bude když pro něj budeš muset šáhnout. Na klipsu je vždycky stejně, v každejch gatích kerý použiješ. Od trenek po gatě od kvádra...
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Edelweiss » Sob 06. Aug 2011 23:55:47

Pro případ nouze mám sw 9mml

Obrázok
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod Chorche » Ned 07. Aug 2011 21:15:47

do kapcy vot trenek moc těšký :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Edelweiss » Str 10. Aug 2011 16:35:57

do trenclí mám toto: [youtube]Hkvl4TIa8qc[/youtube]
:twisted: :twisted: :twisted:
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod Chorche » Str 10. Aug 2011 16:39:32

furt těšký :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43


Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť