Kahr

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Kahr

Poslaťod selag » Uto 22. Jún 2010 11:18:02

Tak po dlouhém rozhodování a hledání si jedu ve čtvrtek k Alliancze prohlédnout tuhle pistolku na nošení.
http://www.alliancze.cz/fotocache/bigor ... _m9093.jpg
Je to Kahr MK 9, celonerezová pistolka, v základu na 6+1 9mm Luger, předepnutý úderník, něco jako Glock. Je fakt, že prázdná hmotnost je přes 700g, ale na druhou stranu je krásně púlochá a skladná :-).
Tak pokud se pro ni rozhodnu, tak 10.7. pořídím a pak se hned pochlubím :-) a poreferuju.
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod selag » Pia 25. Jún 2010 6:02:00

Pokusím se tedy udělat malou recenzi pistole Kahr MK 9.
V krabici se zbraní jsou dva zásobníky, jeden na 6 a druhý na 7 nábojů. Dále tam je zámek na spoušť, naštěstí není integrovaný ve zbrani, návod výrobce a někdy úsměvný překlad návodu dovozce. Zbraň má předepnutý úderník – systém podobný Glocku ale bez pojistky ve spoušti, miřidla jsou zvýrazněna tečkou na mušce a svislou „čárkou“ na hledí. Mám středně velkou ruku a pokud je v pistoli zásobník na 6 ran, malíček střílející ruky se na pažbičku prostě nevejde. Ale při úchopu zbraně to jako nijak velký problém necítím. I bez malíčku se mi zdá úchop jistý – uvidíme, co budu říkat po střelbě.
Pistole je čistě opracovaná, stopy po obráběcích nástrojích na některých vnitřních částech sem našel až za pomocí silné lupy. Jen mě překvapila dost velká vůle mezi závěrem a rámem. Na přesnost zbraně by to nemělo mít vliv, ale přece jen je ta vůle v porovnání s jinými zbraněmi dost velká. Tuto vůli měli všechny 4 pistole, co jsem měl možnost u prodejce zkoušet, ať už byli celonerezové, nebo měli rám z plastu.
Zbraň sem rozebral, vyčistil, promazal a znovu složil. Chod spouště je opravdu naprosto hladký, odhadnout místo odpálení náboje mi zatím dělá problém. Chod je sice delší, až střelba ukáže velikost resetu, ale první dojem je opravdu vynikající. Odpor sem neměřil, ale podle zkušeností bych ho odhadl tak na 20 N, naprosto rovnoměrný, bez hrbů a zadrhávání.
Natažení zbraně díky „vysokému“ závěru a výraznému drážkování je naprosto bez problémů. Vratné ústrojí je tvořeno dvěma pružinami, které jsou nasazeny na plastové vodící tyčce tak že tvoří jeden celek, podobně jako u G 26.
Jsem „nekritický“ milovník Glocku, ale musím říct, že tato pistole se G 26 minimálně vyrovná (až na kapacitu).
Kupoval sem ji u firmy Alliancze, naprosto pohodový prodavač, profesionální přístup a co oceňuji nejvíc je to, že se nebál přiznat, že něco neví. (ptal sem se na detailní rozborku závěru, tak jako u G) Dovozce zbraně (pistole má německé zkušební značky) je firma Bestpatron. Výrobce udává na svých webových stránkách doživotní záruku na zbraň, ale jak je tady zvykem dovozce si toto upravuje na naše podmínky a musím říct, že hodně zvláštně a v některých částech i v rozporu se zákonem. Dle českého manuálu je záruka na hlavní části zbraně ( rám, závěr a hlaveň) 2 roky a nebo 30 000 výstřelů ( podle toho, co nastane dřív) a na další částí ( pružiny, čepy, šrouby, úderník, vytahovač, záchyt závěru…) 1 rok a nebo 10 000 výstřelů. Tady si dovozce plete Občanský a Obchodní zákoník, tak že omezení záruky pod 2 roky je z jeho strany protiprávní. Ale pevně věřím, že uplatňování záruky nebudu potřebovat.
Zatím mohu říct, že se mi pistolka líbí a doufám, že mě nezklame ani na střelnici.
Odkazy na fotky taky dodám :-) :-)
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod selag » Pia 25. Jún 2010 6:16:54

selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod Chorche » Štv 01. Júl 2010 15:08:56

jako, pěkná je, ale těěěěěěěšká :cry:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod selag » Štv 08. Júl 2010 8:22:10

Vzhledem k tomu, jak je malá a plochá ta váha vůbec nevadí....:-)
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod Chorche » Štv 08. Júl 2010 9:02:34

no, záleží samozřejmně na tom jak jí chceš nosit. Ale f kapce to nepude :lol: A to je třeba moje podmínka na běžný nošení.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod selag » Štv 08. Júl 2010 15:42:27

Tak v kapse by nosit šla taky :-) Už sem ji vděl i s klipsem. Ale já raději v dobrém pouzdru. :-) na opasku. Jsem už tak nějak zvyklej....
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod Chorche » Pia 09. Júl 2010 9:35:28

nojo jenže to je děsně nepraktycký. V létě je to vidět dyš musíš nosit košili zastrkanou do gatí a v zimně zase neš to vyndáš z podbundy taxeš píchlej kudličkou nějakýho padoucha :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod selag » Pia 09. Júl 2010 12:21:37

No tak když cítím "potřebu" :-) tak to do té kapsy můžu přendat, ne? :-)
Každej, jak je zvyklej.....
selag
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pia 12. Máj 2006 10:59:48

Poslaťod Chorche » Pia 09. Júl 2010 14:58:38

ale jooo, dyk já mluvil vo sobě a svejch potřebách :lol: Neska mam kupříkladu kraťasy a kelteka v kapce a necejtim nic. Byl sem přetchvílí v parku na lavičce se smažit a měl sem sundaný triko. S Kahrem by mi to ty trenky stáhlo ke kolenum a v pouzdře bych zase šokoval ty mamči s kočárama co se f parku procházeli... :lol: Takle nikdo nepozná nic (ani já) a dyš by nedejpánbu bylo třeba tak stačí šáhnout do kapcy vot kraťas a voilá, překvapení pane padouch :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Ďalší

Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia