Jaká nejlepší pistole pro začátečníka

Všetko o krátkych strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Jaká nejlepší pistole pro začátečníka

Poslaťod Darken » Pon 25. Máj 2009 17:58:16

Nazdárek.Chtěl sem se zeptat jakou pistol by jste doporučily nejvíce začátečníkovi.Jedná se mi o pistol hlavně pro sebeobranu.Nicméně takové malé pistole typu Walter 22 nepřipadá v úvahu nemám zrovna nejmenší ruce.Jinak cena by neměla přesáhnout 10.000 a může být i použita.

Koukal sem na CZ typu 70 atd:.
Darken
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 30. Aug 2011 20:05:36

Poslaťod Chorche » Str 27. Máj 2009 11:05:21

No de o to, jak chceš zbraň nosit. Jestli chodíš ve volnym oblečení a myslíš že si můžeš dovolit nějaký vnější pouzdro, tak je v poctatě jedno co pořídíš. Ideálně něco středně velkýho (compact) v lugru (poněvač je do něj nejlevnější munice). Jestli ale musíš nosit košili zastrčenou do gatí (třeba jako já), tak vnější pouzdro nepřipadá v úvahu a tam moc na výběr pak mít nebudeš. Jediná pistolka, která se dá nosit v kapse na klipsu a má dostatečnej výkon je Keltec v 7,65 nebo 9 br.

Když pudeš do tý první varianty, tak mrkni třeba na Norinco NC228. Je to zdařilá kopie SIGu a nový ho koupíš právě do tý desítky. Podle mě i jinejch je to kvalitní zbraň za lacinej peníz.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Jaká nejlepší pistole...

Poslaťod Bonanza » Štv 28. Máj 2009 16:48:06

Darken: na Tvoji otázku podle mne neexistuje jednoznačná odpověď, protože co střelec, či držitel ZP a nositel zbraní, to jiný názor. Myslím, že nejlepší by bylo zajít s odborníkem (je jich tu dost) do prodejny, ale kde je známý či kámoš prodavač, aby Ti dal do ruky několik zbraní. Ale každá zbraň se při střelbě chová trochu jinak, takže zase: chodit na střelnici nebo střel. závody a tam žebrat o vyzkoušení do ruky nebo střelbou hledat pro Tebe (zatím) nejlepší zbraň. Ale i ta nejlepší dnes není nejlepší zítra a tak stále, jako většina z nás, hledáš tu nejlepší. A ta nejlepší je vždy ta nejnovější, ale zase zítra .....? Chorche to určitě potvrdí, že ano?
Bonanza
 

Poslaťod Darken » Štv 28. Máj 2009 21:59:56

Momentálně sem ve fázi na přípravu zkoušek o zborjní pas.Střílel sem zatím an střelnici pod dohledem z pár ČZ a glocka 17.A vše mi docela padlo do ruky.Řek sem si že do začátku nějakou kompaktní ČZ použitou dají se sehnat za pár kaček ( do 3000Kč bez problému ) v komisním prodeji a druhou zbraň ???? Ten glock je pěknej, ale drahá investice.Inu za kvalitu se platí.
Darken
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 30. Aug 2011 20:05:36

Poslaťod Chorche » Pia 29. Máj 2009 9:04:48

Bonanza má pravdu jako vždy. Jednak sou věci ke kerejm prostě tak nák přilneš a neměnil bys je (u mě kosa, P99 a tokarev) a pak věci kerý máš z praktickejch důvodů a dyš někdo vymyslí něco lepčího klidně je vyměníš (třeba ten keltek).
Ale vopravdu se zamysli ohledně toho nošení jak budeš pistoli nosit. Nic krom kelteka totiš nejde nosit jinak než v pouzdře.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod spur » Pia 03. Júl 2009 8:54:00

Taky přispěji svým názorem.
Ono je nosit a nosit. Jestli to chceš na každodenní nošení, KelTec je si to nejlepší, co se dá sehnat. Malej, odolnej výkonej. Na střelnici si zastřílíš na pár metrů, aby ses naučit návyky pro sebeobranu a tím to končí. Jestli budeš bouchačku tahat max. 3x do měsíce, šel bych do nějakýho kompakta. Za pár kaček se dá koupit CZ83 a v 9 brow udělá taky službu, navíc opravdu za pár korun. Horší to je s cenou střeliva, takže častější návštěvy střelnice se prodraží. Kdyby tě ta střelba bavila víc, šel bych rozhodně do 9 luger. Z druhý ruky se daj koupit kolem 9ti tkc docela zachovalý CZ75 Compaktí, za cca 14 je tango ńebo alfa nová a asi to taky úplně šroty nebudou. Kolem 16ti začínaj nový Glocky. V komisi se taky občas uvidí. No a jestli to chceš nosit 3x za půl roku, šel bych do full size a tam je výběr taky slušnej, G17, CZ75, Walt..... To už není vůbec o nošelní ale zase střelba je pohodlnější, a jestli máš větší ruce, kompaktí ti budou sedět nic moc. Takovým kompromisem jsou subkompakti, ale těch moc v bazáčích neleží.
Osobně radši dám prachy za jetou bouchačku výrobce se jménem než za kopii od Norinka. Ale to je ryze subjektivní. Jako hodně lidí nemůže vzít na milost CZ a já jsem s nima naprosto spokojenej.
spur
 


Späť na Krátke zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť