SA 58 - hermex efekt

Všetko o dlhých strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

SA 58 - hermex efekt

Poslaťod pesek » Ned 09. Aug 2009 17:59:27

sakra co je ten hermex efekt? jak se projevuje jen o tom slyšim ale ještě sem neslyšel co to ku.va je :?:
pesek
 

Hermex efekt

Poslaťod Bonanza » Štv 13. Aug 2009 20:31:51

Samonabíjecí puška vzor např. 858 Tactical, FN Novohradský a další vychází z vojenské útočné pušky vzor 58, neboli samopalu, t.zn., že při poloze páčky pojistky na pravé straně na č.3, pokud držíš zmačknutou spoušť, tak to samo pálí všech 30 nábojů ze zásobníku. A Hermex efekt je něco podobného, ale ze samonabíjecí pušky bys měl vystřelit po natažení závěru a zasunutí 1. náboje do komory při zmačknutí spouště jen ten jeden náboj a další zase po samonabítí a opět zmačknutí spouště. Ale některé samonabíjecí pušky -klony vz.58 při zmačknutí spouště vystřelí více než jeden náboj a to je špatně a to velmi. Říká se, že puška hermexí. Pokud vím, tak to nedělají 858 Tacticaly, ale ty od jiných výrobců než CZ UB.
Bonanza
 

Poslaťod Chorche » Pia 14. Aug 2009 14:11:03

počkej počkej, to si nám to tu trochu zamotal. Puška originál full auto se menuje vzor 58. Kdešto 858 tactical je upravená 58 (z novejch dílů) právě firmou CZUB na semi auto. Spouštový ústrojí se zásadně liší od originálu 58 a nedovoluje ani zaboha střelbu dáfkou. Stejně tak FN Novohradskej. Hermex je 58 postavená ze skladovejch dílů (tj. ne nově vyrobenejch za tím účelem). Tam je spoušťový ústrojí původní, pouze upravený na semi a teoreticky by po nějaký úpravě šlo předělat na full auto. Ale neslyšel sem o nikom komu by se to podařilo.
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chorche » Pia 14. Aug 2009 14:13:13

Teť sem si znova přečet cos psal a uš sem to rozklíčoval, že píšeš vlastně to samý co já v bledě růžovým :lol: Taxe vomlouvam, sem to poprvý asi blbě přečet :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod pesek » Pia 14. Aug 2009 17:39:17

aha tak jestli sem to spravně pochopil začne to automatit :D což by blbě snašela moje peněženka a ze střelnice by mě vykopali no puškař by to asi měl umět opravit ne :?:

no a proč se ptam do konce roku by měla byt kosa doma a slyšel sem že se to stalo už i 858tacticalu aji u novohradskeho jenom nevim kde sem to četl tak diky za vysvětleni zase mužu dělat chytreho :D
pesek
 

Hermex efekt

Poslaťod Bonanza » Sob 15. Aug 2009 20:00:14

Chorche: taky jsem to trošku nepřesně popsal, tak sorry, ale pochopil jsi správně, co jsem myslel. Vždycky nemusíme být přesní, ale vždy si to vysvětlíme. Pešku, když Ti to začne automatit, ještě v záruce, tal podle mne s tím qerem mazej do prodejny na reklamaci, ať Ti dají jinou.
Bonanza
 

Poslaťod Chorche » Ned 16. Aug 2009 11:00:40

Jako já bych se automatění v zásadě nebránil ale podle mě u 858 je to samovolně nemožný. Dost sem to skoumal a sklamaně se vzdal naděje že by to někdy mohlo automatit :lol: Jináč z jinýho soutku - kolega v práci testoval AR15ku od Dlaska a po pár stech ranách nejenže se začla samovolně rozebírat, ale začla právě i samovolně automatit :lol: Takže vysloveně vhodnej kvér do války :lol: :lol: :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Hermex efekt

Poslaťod Bonanza » Ned 16. Aug 2009 17:55:20

Já mám též ten dojem, že u 858 Tactical (CZUB) se snad hermexení nevyskytuje, alespoň jsem o tom neslyšel. Proto jsem ho taky koupil. No a hermex efekt je snad nazván podle flinty, která to začala dělat lKaždopádně je to problém, protože může dojít k úrazu, vždyť to znáš, některý střelec je překvapen dávkou a otočí se s qverem dozadu: hele vole, co mi to dělá?, a už je průšvih. proto doporučuji okamžitou opravu nebo ůložku a čekat na horší časy s full..
Bonanza
 

Poslaťod Chorche » Pon 17. Aug 2009 8:56:08

no přetpokládal sem, že dyš pustíš spoušť tak to automatit přestane :lol: Nebo vono to najednou vyprázní celý šuple i bes držení spouště :shock: :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

hermexení

Poslaťod Bonanza » Pon 17. Aug 2009 18:34:16

Jak to funguje bohudík nevím, znám to jen ze střelecko-zbraňových serverů, ale myslím, že když nedržíš spoušť tak snad nefunguje nic :D
Bonanza
 


Späť na Dlhé zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť