Perkusni pusky

Všetko o dlhých strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Poslaťod Edelweiss » Str 21. Mar 2007 20:28:47

To- NUT_CZ
Tak tohle více přibliž,v originálu hrozí úraz.V replikách to nemusí ladit s vývrtem.Takže ideál je napsat,z čeho chceš střílet,ráže,délka hlavně,stoupání no a dále co chceš po střele aby uměla?přesnost?deformace?průbojnost? disko-tanečky??? No a až na základě nějakých???informací se mohu pokusit ti odpovědět tak abych měl jistotu že můj případný omyl tě nebude stát život.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod NUTCZ » Štv 22. Mar 2007 18:08:25

Edelweiss píše:To- NUT_CZ
Tak tohle více přibliž,v originálu hrozí úraz.V replikách to nemusí ladit s vývrtem.Takže ideál je napsat,z čeho chceš střílet,ráže,délka hlavně,stoupání no a dále co chceš po střele aby uměla?přesnost?deformace?průbojnost? disko-tanečky??? No a až na základě nějakých???informací se mohu pokusit ti odpovědět tak abych měl jistotu že můj případný omyl tě nebude stát život.

ARDESA DEERHUNTER .45 ráže .45 No a ty strely by mely byt prumerne.
NUTCZ
 

Poslaťod Edelweiss » Štv 22. Mar 2007 21:15:38

Takže k této zbrani (kterou mimochodem i vlastním) hlaveň délka 61 R1-66
Tato hlaveň je dělaná na sférické střely (kule) Tyto jsou li nabíjeny přes flastr mají vynikající nástřel na 50m a průměrný účinný dostřel,kdy je ještě rána mířená je podle navážky prachu cca. 300m. Pro ráži 45 je velmi málo podkaliberních střel,neboť tato ráže není původní je to spíše moderna (v puškách) pro USA a lov je typičtější cal.50. Pro tuto ráži je již paleta střel pestrá.K derhunterovi,ogivální (válcová střeli) lze používat jen v individuálně upravených laboracích,většinou tyto střely netěsní,obtéká je tlak což vede k zažehlování spalin do vývrtu a následným potížím s nabíjením a přesností. Takže pokud chceš přesnost a snadnou obsluhu použij střelu sférickou,z měkeho olova cal. 11,3 nabíjenou přes jemně maštěnou pevnou ucpávku.Potom budeš spokojený.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod Edelweiss » Štv 22. Mar 2007 21:41:00

Jo abych ti to usnadnil,střela (sférická) má váhu 126,18grs a prachu dávám 25,7grs vesuvinu což je pro objemovou představu jedna plná nábojnice ráže 38sp.Při této laboraci mohu střílet s dostatečným výkonem cca. Na 100m (všechny popry padají bleskově k zemi) a nejsem omezen počtem ran (puška se nezanáší) Ve vojenském drilu (způsob nabíjení) jsem tak schopen střílet cca.3 mířené rány za minutu
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod NUTCZ » Pia 23. Mar 2007 18:09:55

Edelweiss píše:Jo abych ti to usnadnil,střela (sférická) má váhu 126,18grs a prachu dávám 25,7grs vesuvinu což je pro objemovou představu jedna plná nábojnice ráže 38sp.Při této laboraci mohu střílet s dostatečným výkonem cca. Na 100m (všechny popry padají bleskově k zemi) a nejsem omezen počtem ran (puška se nezanáší) Ve vojenském drilu (způsob nabíjení) jsem tak schopen střílet cca.3 mířené rány za minutu


Tak to ses profa jo a nevis o levnejsich per. puskach klidne i starsí vyroba ale aby byly novy.Ze starej zbrojar mi rikal ze do 2500 az 4500 mam pusku ale ja zatim videl je od 5000kc dik
NUTCZ
 

Poslaťod Edelweiss » Pia 23. Mar 2007 20:29:41

Teď jak na potvoru nic nemám, sleduj http://www.rybina.com/galerie.htm občas tam něco vystavím tak budeš mít šanci.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod NUTCZ » Pia 23. Mar 2007 20:49:04

Edelweiss píše: (kterou mimochodem i vlastním)

Tak rekni aokomentuj to par slovy jaky to je stoho strilet jak se stim trefujes
jak kope atd dik.
NUTCZ
 

Poslaťod Edelweiss » Pia 23. Mar 2007 20:58:30

No povím ti to asi tak,koupil sem si i pušku Lorenz myslivecký štuc cal.54 což je v e třídě perkusních flint špička /kategorie vojenská/ má ji i kolega.Puška v ceně tak 27.000,- No a jednou sem po dvou letech chtěl vyvenčit derhuntera na závodech.Tak jsem ho bez tréninku vzal a za tím kolegou sem byl o DVA!!! Body (podotýkám že měl tvrdě nadřeno a já šel relaxovat) takže jsem měl diplom a druhé místo a došel jsem k závěru že mi je jedno jestli střílím flintou za 5 nebo 27 tisíc,on ten výsledek je zjevně úplně o něčem jiném.
Edelweiss
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 326
Registrovaný: Štv 15. Mar 2007 13:41:42

Poslaťod Lukas » Pon 02. Jan 2012 22:58:21

Zdravím!! Mám z druhé ruky předovku Ardesa Deerhunter.45 a rád bych střílel sférické střely,z měkeho olova cal. tak 11,15-11,20mm.Chtěl bych tedy poradit optimální rozměry flastru a doporučit vhodnou odlévací kokilu na svérické kule..Zkrátka něco optimálního co máte vyzkoušeno.
Lukas
okoloidúci
okoloidúci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 02. Jan 2012 22:32:35

Predchádzajúci

Späť na Dlhé zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť