LEFT HAND RIFLES aneb "diskriminace" levorukých st

Všetko o dlhých strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

LEFT HAND RIFLES aneb "diskriminace" levorukých st

Poslaťod Chestnut » Sob 28. Nov 2009 18:21:27

Střílím na levou ruku a měl jsem docela problém sehnat zbraň, která by naplňovala mé představy a podmínky. Mluvím o továrně vyráběných zbraních, když nechci, aby mi ji kompletně předělával puškař...

Jste také leváci? Přidejte se do klubu a postěžujte si jak to bylo náročné, sehnat tu pravou ;)
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Sob 28. Nov 2009 19:13:51

Jednak se levácké zbraně vyrábějí, druhák levák s pravorukou flintou je rychlejší na klice :wink:

A jinak třeba http://www.remington.com/products/firearms/left-Hand/
Ares
 

Poslaťod Chestnut » Ned 29. Nov 2009 14:42:08

To je sice pravda, ale taky si nekoupíš auto s řízením na druhé straně ;) (a věřím, že by se nějaké výhody našly...)
Osobně jsem měl vyhlédnutou Remington 700 police, ale v LH se nevyrábí...
Nakonec padla volba na Remington 700 sps varmint LH
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Ned 29. Nov 2009 19:09:56

Vzhledem k tomu, že proti 700 Police je rozdíl jen v povrchovce, pažbě a asi 12 tisícům v ceně, tak to není zlá volba ;)
Ares
 

Poslaťod Chestnut » Pon 30. Nov 2009 10:04:09

Ano, ale trvalo mi nejméně měsíc, než jsem se prokousal webem a výrobci, abych dospěl k tomuto závěru. Chci ji usadit do jiné pažby a na optice taky šetřit nehodlám, proto shromažďuji informace, abych neudělal ukvapený kup. Je zajímavé, jak jsem začínal s úplně jiným finančním limitem, než kde jsem teď ... 8)
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Pon 30. Nov 2009 10:51:20

Heh, tak o finančním limitu mi nemusíš povídat. Pravda, původní finanční limit jsem si splnil ... než jsem vyměnil pažbu :lol:

BTW já mám SPS Tactical
Ares
 

Poslaťod Chorche » Pon 30. Nov 2009 17:40:27

nebo si kup winchestrovku. Ta je univerzální už od narození :lol:
Chorche
častý diskutér
častý diskutér
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Štv 27. Apr 2006 10:44:43

Poslaťod Chestnut » Str 02. Dec 2009 18:25:16

Nejsem ještě úplně rozhodnutý, jestli si zbraň pořídím. Jednak je to dost velká investice a pořád zvažuji i návrat ke sportovní střelbě. Je to pěkný koníček a střílení mám také rád, ale jsou zde faktory, které musím ještě promyslet...
Přibližně dva měsíce trvalo, než jsem se dopracoval k sestavě zbraně, která by naplňovala moje (nemalé) požadavky. Teď mám další dva měsíce na to, abych to zvážil. V Únoru padne konečné rozhodnutí... :batman:
Chestnut
 

Poslaťod Ares » Str 02. Dec 2009 19:26:02

Tak jestli ti to trvalo jen dva měsíce, tak to jsi byl s výběrem srovnaný nepoměrně rychleji než já
Ares
 

Poslaťod Chestnut » Str 02. Dec 2009 20:03:18

:-) proto i ta časová rezerva, ještě pořád můžu koumat a kombinovat.
nejdůležitější byla zbraň, potom pažba a v neposlední řadě optika, teď ještě detaily. A to mě hned napadá - používáš nožky? nebo si dáváš pod pušku nějaký "polštářek"? :-)
každopádně ti (Ares) děkuji za rady...
Chestnut
 

Ďalší

Späť na Dlhé zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť