Kde strieľať z expanzných zbraní?

Všetko o dlhých strelných zbraniach rôznych druhov a výrobcov.

Kde strieľať z expanzných zbraní?

Poslaťod Andrej04864 » Štv 19. Aug 2010 2:33:47

Kúpil som si expanzný samopal vz. 26, rád by som z neho občas vystrieľal pár nábojov bez toho, aby som bol pri tom rušený našimi právo presadzujúcimi orgánmi :) , len neviem kde, aké miesta na to odporúčate?
"Strach zo zbraní je znakom sexuálnej a emocionálnej nedospelosti". Sigmund Freud
Obrázok užívateľa
Andrej04864
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 16:25:09
Bydlisko: BA

Re: Kde strieľať z expanzných zbraní?

Poslaťod aux54 » Štv 19. Aug 2010 20:05:20

Na strelnici, alebo niekde mimo obývaných miest, kde neohrozíš nikoho majetok, zdravie a nebudeš plašiť lesnú zver. Pre istotu maj so sebou preukaz totožnosti a potvrdenie zbrane.
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Kde strieľať z expanzných zbraní?

Poslaťod JanTkac » Ned 14. Aug 2011 1:55:12

Streľbu je počuť aj na niekoľko kilometrov, treba preto rátať s tým že na teba niekto môže zavolať PMJ-čkárov, takže okrem potvrdenia o zmene charakteru zbrane, protokolu o novom kusovom overení zbrane a preukazu totožnosti by nebolo od veci keby si sa naučil aj nasledovnú citáciu zo Zák. 190/2003:

§ 7, ods. 1, písm. c) - Zbraňou kategórie D je expanzná zbraň

§ 55, ods. 11 - Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c) a f) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku
JanTkac
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob 18. Dec 2010 15:14:13


Späť na Dlhé zbrane

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť