V OSSR zrejme končia aj rakety NEVA

Diskusia o historickej ale aj súčasnej bojovej technike používanej v ozbrojených silách a zboroch.

V OSSR zrejme končia aj rakety NEVA

Poslaťod peacemaker » Uto 31. Jan 2012 4:10:19

"V novembri sme na MO rozhodli, že VOP Nováky dostanú mimoriadnu zákazku za 544.000 eur. Šlo o delaboráciu protilietadlovej munície NEVA, ktorá bola uskladnená v muničnom sklade Rašov. Naďabil som na ňu pri svojich „potulkách" po útvaroch a bolo jej v Rašove toľko, že keby o tom miestni obyvatelia vedeli, asi by tak pokojne v tejto krásnej slovenskej dedine nespávali. Preto som sa potešil, zabili sme totiž dve muchy jednou ranou - dali zlikvidovať obrovské množstvo starej munície a zároveň minimálne do marca 2012 sme pomohli fabrike prežiť."

Čítajte viac: http://lubomirgalko.blog.sme.sk/c/28534 ... z1l08hQpgu
peacemaker
 

Re: V OSSR zrejme končia aj rakety NEVA

Poslaťod pjotr » Sob 11. Máj 2013 17:14:31

no a je vobec este zaradena vo vyzbroji nejakych krajin?
...
pjotr
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 14. Jún 2012 18:19:19

Re: V OSSR zrejme končia aj rakety NEVA

Poslaťod aux54 » Ned 12. Máj 2013 0:51:55

pjotr píše:no a je vobec este zaradena vo vyzbroji nejakych krajin?


Áno, stále sú zaradené vo výzbroji niektorých krajín.

Intervencia NATO v Srbsku bola v prvých hodinách zameraná o i. aj na sklady v ktorých boli rakety S-125 Neva, Srbi nimi neskôr zostrelili "neviditeľný" bombardér F-117A.

Vyraďovanie akejkoľvek výzbroje schopnej plniť úlohy je nesprávne, pokiaľ nemáme zavedenú dokonalejšiu náhradu. Na druhej strane aj rakety, rovnako ako každá munícia, majú svoju životnosť a musia byť spotrebované alebo zlikvidované.

Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko


Späť na Bojová technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť