Airsoftová zbraň - zbraň kategórie D

Diskusia o airsoftových a paintballových zbraniach, ich tuningu a streleckých akciách.

Airsoftová zbraň - zbraň kategórie D

Poslaťod aux54 » Pon 09. Aug 2010 16:45:34

Na Slovensku nám skončilo predávanie airsoftových a paintballových zbraní v rôznych internetových obchodoch, novela Zákona o zbraniach a strelive ich zaraďuje do kategórie D a tak ich je najnovšie zakázané predávať na základe zmluvy uzatvorenej na diaľku. Držiteľ zbrane kategórie D je ďalej povinný pri manipulácii s touto zbraňou mať pri sebe doklad totožnosti a nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať. Slovensko tak podľa vyjadrenia Ministerstva vnútra údajne zosúladilo legislatívu s normami EÚ, s akými normami pre mňa zostáva záhadou, keďže v niektorých starých členských štátoch EÚ nie je dlhodobo problém legálne kúpiť cez internet zbrane ktorých nadobudnutie u nás dávno pred prijatím tejto novely podliehalo povoľovaciemu konaniu.
Glock 19
Moje inzeráty: http://aux54.armybazar.eu/sk/
Obrázok užívateľa
aux54
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 167
Obrázky: 8
Registrovaný: Pon 09. Aug 2010 7:52:17
Bydlisko: západné Slovensko

Re: Airsoftová zbraň - zbraň kategórie D

Poslaťod Adam231 » Str 11. Aug 2010 13:48:15

Je to dielo predajcov zbrani, ktori si chcu udrzat svoj monopol kamennych obchodov. Ide pred verejnostou o neobhajitelnu hlupost, preto sa argumentuje stylom my nic, to EU nas nuti.
kde končí zdravý rozum, začína vojenská logika
Adam231
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 23:21:51
Bydlisko: východ

Re: Airsoftová zbraň - zbraň kategórie D

Poslaťod strelec » Ned 05. Sep 2010 20:23:33

aux54 píše: ...s akými normami pre mňa zostáva záhadou...


Ide o smernicu Európskeho parlamentu a Rady 2008/51/ES z 21. mája 2008.

aux54 píše: ...keďže v niektorých starých členských štátoch EÚ nie je dlhodobo problém legálne kúpiť cez internet zbrane ktorých nadobudnutie u nás dávno pred prijatím tejto novely podliehalo povoľovaciemu konaniu.


Novela je výsledkom prehnanej iniciatívy, ostatné štáty ju do svojich národných legislatív zatiaľ neprebrali, naši zákonodarcovia ju navyše svojvoľne neopodstatnene sprísnili na úkor legálnej streleckej komunity.
A, F
Obrázok užívateľa
strelec
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Sob 04. Sep 2010 19:01:20
Bydlisko: niekde v SR

Re: Airsoftová zbraň - zbraň kategórie D

Poslaťod mino » Štv 01. Nov 2012 1:37:06

sorry ze ozivujem stare vlakno, po novom sa uz daju kupovat airsoftky cez internet, jeden predajca mi ale tvrdil, ze zbran sk. D je protipravne posielat slovenskou postou, lebo nema na prepravu zbrani licenciu :roll: (aj D.ckova zbran je zbranou podla noveho zak. o zbraniach a strelive)
ako to teda je, vie to vysvetlit niekto znaly? :?:
mino
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Uto 28. Sep 2010 15:21:50
Bydlisko: Kosice


Späť na Airsoft a paintball

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť